Reklama

Rataje: weszli na dach bloku, żeby robić sobie zdjęcia

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Do naszej redakcji dotarły zdjęcia z osiedla Lecha na Ratajach, na których widać dwóch nastolatków chodzących po dachu bloku. Na fotografiach widać, że głównym powodem nietypowej wizyty, było jej uwiecznienie na zdjęciach.

- Na osiedlu Lecha dwójka nastolatków weszła na dach bloku i robiła sobie fotki pewnie na fejsa... ciekawe jak tam weszli - pisze nasz czytelnik. Okazuje się, że rzeczywiście na dachu pojawiło się dwóch nastolatków z telefonami komórkowymi. Na fotografiach widać jak pozują do zdjęć.

O podobnej sytuacji pisaliśmy kilka lat temu. Wówczas młodzi ludzie siedzieli na dachu kamienicy na Wildzie i popijali piwo. - Reagujemy w takich sytuacjach. W ubiegłych latach, w okresie letnim, mieliśmy do czynienia z takimi sytuacjami m.in. na poznańskich osiedlach - na Piątkowie, czy Ratajach - mówił nam wówczas Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej. - Wiosną zawsze zwracamy się do zarządców danej nieruchomości o sprawdzenie zabezpieczenia włazów na dach, gdyż ludzie mają różne pomysły. Niestety, ale jeśli dojdzie do tragedii to właśnie zarządca będzie za nią odpowiadał. Właz jest najwidoczniej źle zabezpieczony. Jeśli otrzymujemy takie zgłoszenie, zwracamy się z nim do administratora budynku, który musi taki właz zabezpieczyć - dodał.

Jak informuje spółdzielnia Osiedle Młodych, sprawdzono właz, przez który można się dostać na dach tego bloku. Ktoś przepiłował kłódkę zabezpieczającą wejście. Właz ponownie został zabezpieczony.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro