Reklama
Reklama

Majówka: "Poznań za pół ceny", 2. urodziny Bramy Poznania i otwarcie KontenerArt

fot. Arboretum Kórnickie
fot. Arboretum Kórnickie

Majówka coraz częściej kojarzy się z grillem, którego z pewnością nie zabraknie również w Poznaniu. To także okazja do odwiedzenia miejsc, w których nie mamy czasu pojawiać się w pozostałe dni roku. Zobacz, jakie atrakcje przygotowano w Poznaniu w najbliższy weekend.

Prognozy pogody na najbliższy weekend mówią o maksymalnej temperaturze rzędu 19 stopni Celsjusza. Ma być słonecznie, a to oznacza, że m.in. na nadwarciańskich łąkach pojawi się wiele osób np. z grillami. Podobnie będzie na poznańskich ogródkach działkowych. Ale majówka to nie tylko grill.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Tegoroczny weekend majowy zaczyna się już w piątkowe popołudnie i (dla szczęśliwców, którzy nie muszą iść w poniedziałek do pracy) trwa do wieczora we wtorek. Już w piątek rozpocznie się wielkie otwarcie KontenerArt na Chwaliszewie. Potrwa do 2 maja. Dla mieszkańców zagrają m.in. zespoły Dick4Dick, Superhalo, Latające pięści, a także Masha Qrella, Posoka oraz Dominika Barabas. DJ-skie sety zaprezentują Zisa, Margin i Luk.

W sobotę, 30 kwietnia, w Bramie Poznania zaczną się obchody 2. rocznicy otwarcia obiektu. W sobotę i niedzielę od 12.00 do 17.00 mnóstwo atrakcji dla mieszkańców, a wieczorami (o 21.30 i 22.00) niezwykłe pokazy historyczne na fasadzie Bramy Poznania i okolicznych budynków. - Kolejne dni - poniedziałek 2.05. i wtorek 3.05. to inauguracja sezonu kajakowego 2016 w Bramie Poznania, czyli początek spływów dookoła Wyspy Tumskiej połączony ze zwiedzaniem z bardzo niecodziennej, rzecznej perspektywy - wyjaśniają organizatorzy. Brama Poznania nie bierze udziału w akcji "Poznań za pół ceny".

Majówka to także akcja "Poznań za pół ceny". Odbędzie się w sobotę i niedzielę. Jak zawsze umożliwia turystom i mieszkańcom atrakcyjne spędzanie czasu w Poznaniu w promocyjnych cenach. W programie są m.in. wycieczki za pół ceny do ZOO, palmiarni, parków linowych, na bowling, bilard czy na basen. Nie brakuje także ofert hoteli, restauracji czy hosteli, w których zatrzymamy się i zjemy za pół ceny. Szczegóły TUTAJ.

Już 30 kwietnia otwarta zostanie plaża zewnętrzna w Termach Maltańskich. - Po raz kolejny będzie ona poszerzona, a wraz z początkiem wakacji uruchomiona zostanie nowa atrakcja dla najmłodszych - wodny plac zabaw. Będzie więcej leżaków, więcej piasku, a dla osób lubiących aktywnie spędzać czas po raz kolejny uruchomiony zostanie wodny tor przeszkód - zachęca Łukasz Kubiak z Term Maltańskich.

Majówka to dobry czas na wybranie się do poznańskiego Nowego ZOO. W sobotę i niedzielę bilety będą kosztować 10 i 5 złotych. - Od 1 maja nasi goście będą natomiast mieli możliwość zakupu biletów on-line co mamy nadzieję usprawni obsługę wchodzących do ZOO - wyjaśniają pracownicy. Bilety będzie można kupić m.in. na stronie internetowej ZOO i facebookowym profilu ogrodu.

Wśród atrakcji w Nowym ZOO są m.in. otwarcie motylarni (w sobotę o 10.00), pokazowe karmienie mieszkańców pawilonu zwierząt nocnych (1 maja o 12.00), a także spotkanie z tygrysami syberyjskimi (3 maja o 12.00). Atrakcji nie zabraknie również w Starym ZOO. W niedzielę o 12.00 zaplanowano przywitanie nowej alpaki, a w sobotę o 12.00 można zobaczyć jak przebiega karmienie zwierząt.

Także w sobotę i niedzielę odbędzie się VIII Forteczny Weekend. - W tym roku nasze przedsięwzięcie będzie dość nietypowe, a jego głównym celem będzie zwrócenie uwagi na walory niedocenianej architektury przemysłowej. W sobotę będzie można zwiedzić niedostępną na co dzień ponad stuletnią Fabrykę Drożdży G. Sinnera w Luboniu. Detal architektoniczny budynków, co ciekawe, nawiązuje do gotyckiej architektury obronnej. Następnego dnia obejrzymy pozostałości dawnej Wieży Górnośląskiej zbudowanej na terenach targowych według projektu słynnego architekta Hansa Poelziga - wyjaśnia Przemysław Maćkowiak. Więcej TUTAJ.

30 kwietnia miłośnicy kolei z pewnością wybiorą się do Wolsztyna, gdzie odbywać się będzie Parada Parowozów. Parada rozpocznie się o 13.00. Wcześniej, już o 10.00, zaplanowano Zlot Pojazdów Zabytkowych i wystawę LEGO. O 21.45 odbędzie się natomiast widowisko "Światło para dźwięk" na terenie parowozowni.

Na bliskie spotkania z przyrodą zaprasza natomiast Arboretum Kórnickie. Od 1 do 3 maja o 12.00 i 14.00 będzie można przespacerować się po arboretum z pracownikami ogrodu, którzy będą opowiadać m.in. o magnoliach. Obecnie są w pełnym rozkwicie. Na terenie parku zorganizowana też zostanie wystawa rękodzieła.

Czy oferta na majówkę w mieście zachęca do zostania w Poznaniu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro