Reklama
Reklama

Dawna zajezdnia przy Gajowej się zmienia: postępy widać ponad ogrodzeniem

Kwiecień na budowie | fot. materiały inwestora
Kwiecień na budowie | fot. materiały inwestora

6 lat temu z zajezdni przy ulicy Gajowej wyjechał ostatni tramwaj. Dziś trwa tu budowa nowego osiedla. Postępy powoli zaczyna być widać nad płotem otaczającym plac budowy.

W sierpniu 2012 roku zaprezentowano pierwszą wizualizację nowej Gajowej. Projekt przygotowano w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Wówczas informowano, że budowa ruszy wiosną 2013 roku. Niestety tak się nie stało. Zielone światło pojawiło się dopiero w ubiegłym roku. Wtedy rozpoczęły się prace.

Dziś na budowie wiele się dzieje. - W części segmentu D od strony ulicy Kraszewskiego realizowany jest strop nad parterem. Od strony ul. Zwierzynieckiej i Kraszewskiego pojawia się strop nad garażami. Przechodnie mogą dostrzec że część inwestycji "wyrasta" ponad ogrodzenie - wyjaśnia inwestor.

Docelowo, pomiędzy ulicami Zwierzyniecką, Gajową, Sienkiewicza i Kraszewskiego, pojawią się obiekty mieszkalno-usługowe, obiekt biurowo-apartamentowy, a także budynek o funkcji wyłącznie biurowej. W kompleksie znajdzie się 359 mieszkań o powierzchni od 30 do 130 metrów kwadratowych - oraz punktów usługowych o powierzchniach od 50 do 150 m2. Powierzchnia biurowa to 9,5 tys. metrów. W pierwszym etapie powstaje 206 mieszkań, z których ponad 80 już sprzedano.

Wszystkie prace na terenie byłej zajezdni mają się zakończyć w 2021 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.74 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro