Reklama

Kampus Morasko: powstanie kompleks obiektów sportowych ze stadionem lekkoatletycznym

fot. Pracownia 2pm
fot. Pracownia 2pm

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto konkurs na opracowanie projektu zespołu obiektów sportowych, który ma powstać w ramach Kampusu UAM na Morasku. Wśród obiektów będą m.in. stadion lekkoatletyczny z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej oraz wielofunkcyjna hala sportowa.

Konkurs ogłoszono pod koniec ubiegłego roku, a rozstrzygnięto go w ubiegłym tygodniu. Pierwszą nagrodę, 25 tysięcy złotych oraz zlecenie wykonania pełnobranżowego projektu budowlano-wykonawczego, zdobyła pracownia architektoniczna 2pm, która ma na swoim koncie m.in. projekt polskiego pawilonu na EXPO w Mediolanie. Ten obiekt został uznany jednym z najładniejszych na targach.

Kompleks obiektów sportowych zostanie wybudowany przy ulicach Zagajnikowej i Umultowskiej w ramach Kampusu Morasko (w sąsiedztwie pływalni UAM) jako część Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM. - Hala sportowa powstanie z trzech modułów, tworzących wizualnie jeden obiekt ale o wyraźnie zaznaczonych podziałach. Elewacje będą wykonane z paneli z blachy w kolorze mosiężno-żółtym, ze specjalnego stopu miedzi i cynku. Materiału elewacyjny ma nawiązywać do ugrowych ścian istniejącej architektury uczelni. Okładzina będzie ulegać naturalnym procesom starzenia, tak jak cegła czy drewno. Podatność na patynę na wpłynie na trwałość elewacji za to dobrze wpisze się w sosnowy, zimozielony drzewostan - tłumaczą autorzy zwycięskiego projektu.

W hali sportowej mają się znaleźć sale do piłki plażowej, judo i sztuk walki, a także korty tenisowe. W ramach stadionu lekkoatletycznego powstaną natomiast pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą, 400-metrowa bieżnia 6-torowa, 100-metrowa bieżnia 8-torowa, asfaltowy tor dla rolkarzy (500 metrów długości i 3 m szerokości), rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia w dal oraz skocznia do trójskoku. Dodatkowo w ramach inwestycji powstaną siłownia na powietrzu, ścieżka biegowa i do nordic walking, a także ścieżka spacerowo-biegowa.

Jak informuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, jest za wcześnie, aby mówić o ostatecznych terminach i kosztach inwestycji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro