Reklama
Reklama

Od wtorku utrudnienia w Plewiskach: będzie objazd

fot. ZDP
fot. ZDP

Zgodnie z ubiegłotygodniowymi zapowiedziami we wtorek rozpocznie się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach na odcinku między Wołczyńską i przedszkolem w rejonie posesji nr 493. Będą utrudnienia.

- Organizacja ruchu na czas trwania prac wprowadza utrzymanie ruchu jednokierunkowego od strony Poznania w kierunku Plewisk. Z kolei kierowcy jadący od strony Plewisk do Poznania muszą kierować się objazdem prowadzącym ulicami: Skrytą, Fabianowską Trzebińską oraz Wołczyńską do ul. Grunwaldzkiej - przypomina Katarzyna Wozińska-Gracz z Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Roboty mają potrwać do przełomu sierpnia i września. W ramach prac na blisko kilometrowym odcinku między ulicą Wołczyńską i przedszkolem w rejonie posesji nr 493 przebudowana zostanie jezdnia i chodniki oraz skrzyżowania, wybudowane zostaną zatoki autobusowe, miejsca postojowe, a także kanalizacja deszczowa. Na skrzyżowaniu z ulicą Miętową zamontowana ma zostać sygnalizacja świetlna.

- Tymczasowy projekt organizacji ruchu przedstawiony przez Wykonawcę dotyczy prac prowadzonych pomiędzy ulicami Wołczyńską i Południową. Dla kolejnego, przebudowywanego odcinka drogi od ul. Południowej do ul. Północnej (z uwzględnieniem budowy sygnalizacji na skrzyżowaniu z ul. Miętową) wykonawca przedstawi nowy projekt organizacji ruchu - zaznacza.

Inwestor i wykonawca apelują do pieszych i kierowców o zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie i zachowanie ostrożności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro