Reklama
Reklama

Pomnik Wdzięczności między monumentami na Placu Mickiewicza

fot. Seniorzy II Kręgu Harcerskiego Szóstacy przy Hufcu ZHP Poznań-Jeżyce
fot. Seniorzy II Kręgu Harcerskiego Szóstacy przy Hufcu ZHP Poznań-Jeżyce

Od lat trwa dyskusja na temat ustawienia w Poznaniu Pomnika Wdzięczności. Seniorzy II Kręgu Harcerskiego Szóstacy przy Hufcu ZHP Poznań-Jeżyce proponują, by monument stanął między już istniejącymi pomnikami na Placu Mickiewicza. Prezentują wizualizację, która ma potwierdzać, że jest to możliwe.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o Pomniku Wdzięczności. Pomysłodawcy jego odbudowy liczą, że w ustawieniu pomnika w naszym mieście pomoże rząd Prawa i Sprawiedliwości (TUTAJ).

Powrót do tematu sprawił, że swoją propozycję lokalizacji dla pomnika przedstawili seniorzy II Kręgu Harcerskiego Szóstacy przy Hufcu ZHP Poznań-Jeżyce. - Nasiliła się sprawa Pomnika Wdzięczności i to bardzo dobrze. Niech mieszkańcy się wypowiedzą co myślą (o naszej propozycji - przyp.red.), bo w zasadzie można wszystko tylko trzeba chcieć - piszą komendant II KSH Szóstacy hm. Bogusław Olejniczak i długoletni kronikarz Kręgu dh Leon Turek.

Na załączonej "wizualizacji" widać Pomnik Wdzięczności stojący na Placu Mickiewicza między Krzyżami i pomnikiem Adama Mickiewicza. O taką lokalizację apelowali w ubiegłym roku również członkowie Poznańskiego Związku Patriotycznego Wierni Polsce. Protestowało przeciw decyzji urzędników, którzy nie zgodzili się na zorganizowanie wystawy z figurą Chrystusa na placu. Sugerowali, że Adam Mickiewicz powinien ustąpić miejsca "swojemu Zbawicielowi".

Dziś komitet odbudowy pomnika forsuje ustawienie go nad Jeziorem Maltańskim. Nie zgadza się na to miasto, które jest właścicielem gruntów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro