Reklama

Kuria może sprzedać budynek Szkoły Baletowej. Jest zgoda Stolicy Apostolskiej

fot. Łukasz Mozolewski, archiwum
fot. Łukasz Mozolewski, archiwum

Stolica Apostolska wyraziła zgodę na sprzedaż budynku przy ulicy Gołębiej w Poznaniu. Oznacza to, że Szkoła Baletowa, która w tym miejscu ma swoją siedzibę nie będzie musiała się przeprowadzać w inne miejsce - poinformował Głos Wielkopolski.

Jak już informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku po długo trwających negocjacjach sprzedany został budynek Szkoły Baletowej przy ulicy Gołębiej na rzecz Skarbu Państwa. Wówczas podpisana została umowa przedwstępna. Kuria poznańska początkowo nie chciała sprzedać budynku, zdecydowała się dopiero pod koniec 2014 roku podając kwotę 13 mln złotych. Ministerstwo chciało za nieruchomość zapłacić 13 milionów złotych, jednak ostateczna kwota po negocjacjach to 11,5 miliona złotych. To jednak nie zakończyło sprawy. Na taką sprzedaż swoją zgodę musiała wyrazić Stolica Apostolska. Jeśli odpowiedź z Watykanu byłaby negatywna Szkoła Baletowa ma gwarancję wynajmu budynku do 2021 roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak poinformował "Głos Wielkopolski" po wnikliwych ekspertyzach Watykan wyraził zgodę na sprzedaż nieruchomości. Do transakcji ma dojść w najbliższych dniach - jeszcze w kwietniu. Do podpisania umowy przed notariuszem powinno dojść 27 lub 28 kwietnia, szczegółowa data zostanie ustalona z przedstawicielami kurii - mówi na łamach "Głosu Wielkopolskiego" Mirosław Różalski, dyrektor Szkoły Baletowej, który prawdopodobnie w imieniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, któremu placówka podlega podpisze umowę.

Pieniądze ze sprzedaży nieruchomości kuria ma zamiar przeznaczyć na pomoc dla osób potrzebujących, rozwój szkolnictwa kościelnego oraz rozbudowę Muzeum Archidiecezjalnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro