Reklama
Reklama

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu Centrum Warte Poznania

Skwer przed dawnym kinem Olimpia | fot. mat. prasowe
Skwer przed dawnym kinem Olimpia | fot. mat. prasowe

Zakończyła się kolejna edycja konkursu Centrum Warte Poznania. Komisja konkursowa wybrała osiemnaście projektów, które zostaną zrealizowane w tym roku. Na wszystkie projekty przeznaczona zostanie kwota około 350 tysięcy złotych.

Konkurs Centrum Warte Poznania organizowany jest od czterech lat, a jego głównym celem jest ożywienie - często zaniedbanych - miejsc w mieście - Konkurs skierowany jest do różnego rodzaju podmiotów: stowarzyszeń, organizacji, a także przedsiębiorców funkcjonujących w śródmieściu. Nie chodzi tylko o to, by pozyskiwać ciekawe pomysły wzbogacające przestrzeń Starego Miasta, Śródki i pozostałych dzielnic śródmieścia. Warunkiem jest ich realizacja w roku bieżącym - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Największym zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu został projekt Kraina Olimpia zgłoszony przez Scenę Roboczą. Jego celem jest ożywienie skweru przed dawną siedzibą kina Olimpia - Chcemy stworzyć cykl warsztatów dla dzieci, które odbywać się będą w trakcie ośmiu letnich tygodni. Z wiarą w kreatywność i pomysłowość dzieci, oddajemy ten plac w ich ręce, będą tu miały swoje bazy oraz możliwość zaprojektowania dziedzińca. Pomogą im w tym warsztaty z ozdabiania przestrzeni - wyjaśnia Aleksandra Kołodziej ze Sceny Roboczej.

Łącznie do konkursu zgłoszono dziewięćdziesiąt sześć projektów, a do realizacji wytypowano osiemnaście z nich - Dofinansowane zostaną wydarzenia o bardzo różnym zasięgu: od kameralnego, ale niezwykle innowacyjnego połączenia koncertów z wernisażem prac niepełnosprawnych artystów na Wildzie, po wielką wodną paradę i widowisko "światło i dźwięk", w ramach reaktywacji tradycji poznańskich Wianków. Na Łazarzu z kolei mieszkańcy przygotują i zakopią skarb dla przyszłych pokoleń - mówi Marcin Kostaszuk, z-ca dyr. Wydziału Kultury Urzędu Miasta. Realizacja wszystkich projektów będzie kosztowała około 350 tysięcy złotych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro