Reklama
Reklama

Radny PiS: w Poznaniu grasują łowcy organów

fot. Nordwest-Krankenhaus Sanderbusch / freeimages.com
fot. Nordwest-Krankenhaus Sanderbusch / freeimages.com

Radny PiS Michał Boruczkowski przygotował interpelację do prezydenta Jacka Jaśkowiaka w sprawie łowców organów, którzy mają grasować w naszym mieście.

Radny Boruczkowski w interpelacji pisze: "W Poznaniu dochodzi do następujących incydentów: młode osoby są wypatrywane i śledzone przez łowców organów, gdy upatrzone osoby znajdują się na dworze są chwilowo usypiane i jest im pobierana krew. Po wybudzeniu te osoby znajdują na swoim ciele kropkę od igły". Boruczkowski sugeruje, że jeśli krew nie wykazuje żadnych chorób, taka osoba jest po pewnym czasie porywana i są jej wycinane organy wewnętrzne na sprzedaż.

Boruczkowski pyta więc prezydenta czy podjął on jakieś kroki w celu wyłapania łowców organów i czy konsultował się w tej sprawie z policją.

- Zgłosiła się do mnie mieszkanka Poznania, którą znam i przez to nie mam podstaw by jej nie ufać, która opowiedziała mi historę swojej koleżanki. Ta została napadnięta i uśpiona na ulicy, a gdy się obudziła znalazła na swoim ciele ślad po wkłuciu igły - mówi w rozmowie z epoznan.pl Boruczkowski. - Obawiała się, że coś jej wstrzyknięto, więc poszła na badania. Okazało się, że nie wykryto u niej żadnej substancji. Zgłosiła się więc na policję, gdzie miała się dowiedzieć, że w Poznaniu grasują łowcy organów - dodaje.

Jak tłumaczy Boruczkowski, chce to wyjaśnić. - Interpelacja to sposób na to, by uzyskać kompleksową informację. Takie doniesienia są dla mnie niepokojące, tym bardziej, że kilka miesięcy temu zaginęła Ewa Tylman i do dziś tej sprawy nie rozwiązano - tłumaczy.

Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji zapewnia, że w Poznaniu nie było takich sytuacji. - Z całą pewnością nie mieliśmy z czymś takim do czynienia. To są niepotwierdzone informacje. Podejrzewam, że nawet w skali kraju coś takiego się nie zdarzyło - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro