Reklama
Reklama

Park Rataje: od ponad roku chodnik ma 4-metrową lukę

Tak obecnie wygląda ścieżka

Wracamy do sprawy Parku Rataje. Słup uniemożliwiający ukończenie drogi pieszo-rowerowej nie jest tu bowiem jedynym problemem. Od ponad roku chodnik wybudowany na terenie parku ma 4-metrową lukę. Miasto miało się tym pilnie zająć, ale do dziś nie widać efektów.

W czwartek Telewizja WTK ujawniła, że droga pieszo-rowerowa powstająca na terenie Parku Rataje napotkała na trasie przeszkodę. Chodzi o słup należący do firmy Dariusza Wechty (piszemy o tym TUTAJ).

Ale Park Rataje ma "szczęście" do takich niespodzianek. W styczniu ubiegłego roku opisywaliśmy problem z chodnikiem, który tu wybudowano. Część chodnika wybudował Zarząd Zieleni Miejskiej, a po kilku latach jego przedłużenie dobudowały Poznańskie Inwestycje Miejskie. Chodniki jednak "nie spotkały się". Została między nimi 4-metrowa błotnista luka.

- Jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest scalić grunty na przestrzeni całego ciągu komunikacyjnego i to trzeba zrobić pilnie - mówił w styczniu 2015 roku Bartosz Guss, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta. Minęło blisko 1,5 roku, a zamiast nowego fragmentu chodnika w luce pojawiło się... kruszywo. - To jest część większej nieruchomości i występuje tam, o ile się nie mylę, 12 współwłaścicieli - mówi Magdalena Wesołowska z PIM.

To właśnie problemy własnościowe nie pozwoliły na ukończenie chodnika. Dziś ma być jednak widoczne światełko w tunelu. - Niedawno dotarliśmy do nowych dokumentów, które pozwalają nam przypuszczać, że jednak nastąpiła realizacja celów wywłaszczenia na przedmiotych nieruchomościach. Wystąpiliśmy do organu, żeby zbadał ten element w zakresie wydania decyzji zwrotowej - tłumaczy Magdalena Albińska, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
26.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro