Reklama

Poznań: trwają remonty MPK

Pułaskiego/Libelta | fot. Włodzimierz  Hoppel
Pułaskiego/Libelta | fot. Włodzimierz Hoppel

W kilku miejscach na mapie Poznania trwają prace remontowe prowadzone przez poznańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Obecnie postępy można obserwować m.in. na Winiarach i skrzyżowaniu Pułaskiego/Libelta.

Do 20 czerwca pracownicy MPK mają wyremontować szyny, podlew i nawierzchnię bitumiczną na skrzyżowaniu Pułaskiego/Libelta, wymienić słupy trakcyjne na ulicy Murawa, przeprowadzić prace konserwacyjne na wiadukcie nad ul. Poznańską w ciągu PST, wyremontować infrastrukturę sieciowo-torową na Trasie Piątkowskiej i 4 perony na przystankach Bonin i św. Leonarda. Dodatkowo przeprowadzą prace na podstacji trakcyjnej Murawa przy ul. Sołtysiej.

Obecnie prace odbywają się m.in. na Winiarach, a także na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Libelta. Wyłączone z ruchu są pętle przy Połabskiej i Piątkowskiej,a to oznacza, że linie tramwajowe nr 3, 4, 9, 10 i 11 poruszają się objazdem. - Tramwaje linii nr 3 i 9 kursują przez Jeżyce, "czwórka" z ulicy Fredry jedzie ulicami Roosevelta, Głogowską i Hetmańską na Starołękę, "dziesiątka" wzmocniła transport na trasie PST, natomiast tramwaje nr 11 jadą z mostu Teatralnego przez Fredry i plac Wielkopolski do Śródki, a następnie na Starołękę - przypomina Zarząd Transportu Miejskiego. Wprowadzono też dwie linie autobusowe za tramwaj - T9 i T10. Więcej TUTAJ.

Przypominamy, że w sobotę zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Pułaskiego i Libelta. Piszemy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro