Reklama

Miasto sprzedało działkę przy ulicy Matyi

W czwartek rano informowaliśmy o sprzedaży przez miasto działki przy ulicy Milczańskiej. Po południu biuro prasowe poinformowało o sprzedaży działki przy ulicy Stanisława Matyi.

Na sprzedaż wystawiona była działka zlokalizowana obok dawnego dworca PKS. Cenę wywoławczą terenu o powierzchni 2739 metrów kwadratowych ustalono na 9 milionów złotych, a ostatecznie udało się go sprzedać za 9 mln i 90 tysięcy złotych. Nabywcą okazała się firma Skanska, która już wcześniej kupiła od miasta teren dawnego dworca PKS -Strategiczny dla rozwoju przestrzeni miejskiej teren przy dawnym dworcu PKS zyskał nowego inwestora. Obecnie we współpracy z miastem przygotowuje koncepcję przyszłego zagospodarowania tej nieruchomości. Z pewnością oznacza to szansę na poprawę jakości tej przestrzeni - mówi Bartosz Guss, Dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w UMP.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro