Reklama
Reklama

Miasto sprzedało teren przy Milczańskiej za blisko 14 mln złotych. Będą bloki!

W poniedziałek, podczas pierwszego przetargu, udało się znaleźć nabywcę miejskiego terenu przy ulicy Milczańskiej. W rejonie powstającego centrum handlowego Posnania wybudowane zostaną nowe bloki. Działkę o powierzchni ponad 7000 metrów kwadratowych sprzedano za prawie 14 milionów złotych.

W lutym pisaliśmy o przetargu ogłoszonym przez miasto na sprzedaż działki przy ulicy Milczańskiej na poznańskiej Łacinie. Teren o powierzchni ponad 7000 metrów kwadratowych znajduje się w pobliżu powstającej obecnie Posnanii i może na nim powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.

Cenę wywoławczą za działkę ustalono na poziomie 8 milionów złotych. Przetarg odbył się w poniedziałek i zakończył się sukcesem. - Teren został sprzedany za 13 milionów 700 tysięcy złotych. Taką kwotę zaoferowała firma Budimex Nieruchomości - dowiadujemy się w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta.

Skontaktowaliśmy się z nabywcą terenu. - Na ten moment mogę potwierdzić, że rzeczywiście wygraliśmy przetarg. Mamy siedem dni na podpisanie umowy - mówi Andrzej Miś z Budimex Nieruchomości. - To bardzo świeża sprawa. Mogę zapewnić, że na tym terenie powstanie zabudowa zgodna z planem zagospodarowania, a więc taka, jaką wymarzyło sobie miasto - dodaje.

W czwartek prawdopodobnie rozstrzygnięty zostanie również przetarg na działkę położoną przy ulicy Matyi. Ma powierzchnię ponad 2700 metrów kwadratowych i znajduje się w pobliżu starego dworca autobusowego. Mogą tu powstać bloki lub budynki usługowe. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 9 milionów złotych. Przetarg rozpoczął się o godzinie 10.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro