Reklama
Reklama

KontenerArt rusza w przyszłym tygodniu: będą koncerty, warsztaty i wystawy

Ubiegłoroczne otwarcie KontenerArt | fot. Piotr Sagalara
Ubiegłoroczne otwarcie KontenerArt | fot. Piotr Sagalara

29 kwietnia, a więc w przyszły piątek, rozpocznie się wielkie otwarcie KontenerArt. Będzie trwać cztery dni. Centrum kulturalne nad Wartą cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i już tradycyjnie będzie otwarte aż do września.

Od 29 kwietnia do 2 maja, a więc w trakcie majówki, trwać będzie wielkie otwarcie KontenerArt. Wiosną i latem kontenery ustawione nad Wartą (w pobliżu ulicy Ewangelickiej) przyciągają tysiące poznaniaków. Tym bardziej, że wydarzenia tu organizowane są bezpłatne.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Podczas otwarcia dla mieszkańców zagrają m.in. zespoły Dick4Dick, Superhalo, Latające pięści, a także Masha Qrella, Posoka oraz Dominika Barabas. DJ-skie sety zaprezentują Zisa, Margin i Luk. - Po raz kolejny w ramach konkursu Demostacja usłyszymy w KontenerART młode obiecujące zespoły. Spośród blisko 90 nadesłanych zgłoszeń konkursowe jury zdecydowało, że swoją twórczość w KontenerART zaprezentują: Control The Weather, C-Zet, Das Moon, Dyzmatronik, Krambabula, Notopop, Pangraj i Sambor Kostrzewa. Pierwszy koncert Demostacji już 5 maja, wystąpi electro-popowy Das Moon - wyjaśnia KontenerArt.

Ale kontenery to nie tylko koncerty. Tradycyjnie będzie tu działać galeria Cargo, w której organizowane będą wystawy. Pierwsza z nich rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 11 maja. Będą to zdjęcia Macieja Moskwy prezentujące uchodźców na wyspie Lesbos i Bałkanach. - Te zdjęcia nie stawiają żadnej tezy, pokazują z bliska ludzi, ich drogę i walkę o lepszą przyszłość - mówi Moskwa.

KontenerArt to także mnóstwo warsztatów. W tym roku będą to m.in. warsztaty muralowe, podczas których uczestnicy będą tworzyć muralową grę planszową. Będą też warsztaty śpiewu białego, które zakończy koncert przed Teatrem Polskim. Nie zapomniano też o miłośnikach rękodzieła. W ramach warsztatów Zaprojektuj siebie poznamy techniki szycia, wykonywania grafik na koszulkach czy barwienia tkanin. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach umuzykalniających, a nieco starsi będą mogli wspólnie stworzyć ogród.

KontenerArt będzie działać przez 4 miesiące, a więc aż do września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro