Reklama
Reklama

KontenerArt rusza w przyszłym tygodniu: będą koncerty, warsztaty i wystawy

Ubiegłoroczne otwarcie KontenerArt | fot. Piotr Sagalara
Ubiegłoroczne otwarcie KontenerArt | fot. Piotr Sagalara

29 kwietnia, a więc w przyszły piątek, rozpocznie się wielkie otwarcie KontenerArt. Będzie trwać cztery dni. Centrum kulturalne nad Wartą cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i już tradycyjnie będzie otwarte aż do września.

Od 29 kwietnia do 2 maja, a więc w trakcie majówki, trwać będzie wielkie otwarcie KontenerArt. Wiosną i latem kontenery ustawione nad Wartą (w pobliżu ulicy Ewangelickiej) przyciągają tysiące poznaniaków. Tym bardziej, że wydarzenia tu organizowane są bezpłatne.
Podczas otwarcia dla mieszkańców zagrają m.in. zespoły Dick4Dick, Superhalo, Latające pięści, a także Masha Qrella, Posoka oraz Dominika Barabas. DJ-skie sety zaprezentują Zisa, Margin i Luk. - Po raz kolejny w ramach konkursu Demostacja usłyszymy w KontenerART młode obiecujące zespoły. Spośród blisko 90 nadesłanych zgłoszeń konkursowe jury zdecydowało, że swoją twórczość w KontenerART zaprezentują: Control The Weather, C-Zet, Das Moon, Dyzmatronik, Krambabula, Notopop, Pangraj i Sambor Kostrzewa. Pierwszy koncert Demostacji już 5 maja, wystąpi electro-popowy Das Moon - wyjaśnia KontenerArt.

Ale kontenery to nie tylko koncerty. Tradycyjnie będzie tu działać galeria Cargo, w której organizowane będą wystawy. Pierwsza z nich rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 11 maja. Będą to zdjęcia Macieja Moskwy prezentujące uchodźców na wyspie Lesbos i Bałkanach. - Te zdjęcia nie stawiają żadnej tezy, pokazują z bliska ludzi, ich drogę i walkę o lepszą przyszłość - mówi Moskwa.

KontenerArt to także mnóstwo warsztatów. W tym roku będą to m.in. warsztaty muralowe, podczas których uczestnicy będą tworzyć muralową grę planszową. Będą też warsztaty śpiewu białego, które zakończy koncert przed Teatrem Polskim. Nie zapomniano też o miłośnikach rękodzieła. W ramach warsztatów Zaprojektuj siebie poznamy techniki szycia, wykonywania grafik na koszulkach czy barwienia tkanin. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach umuzykalniających, a nieco starsi będą mogli wspólnie stworzyć ogród.

KontenerArt będzie działać przez 4 miesiące, a więc aż do września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Złe warunki na drogach, autobusy zmieniają trasy
2℃
-4℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro