Reklama
Reklama

Sezon nad Wartą: są już przenośne toalety i kosze na śmieci

fot. UMP
fot. UMP

Wcześniej niż w ubiegłym roku nad Wartą w Poznaniu pojawiły się przenośne toalety i duże kosze na śmieci. Choć sezon na dobre się nie rozpoczął, już pojawia się tu wiele mieszkańców. W ubiegłym roku walczono tu z problemem śmieci. - Wyciągnęliśmy wnioski z ubiegłego sezonu - zaznacza Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W mieście robi się coraz bardziej wiosennie, a to zachęca do odpoczywania na świeżym powietrzu. Coraz więcej mieszkańców wybiera się nad Wartę. Wcześniej niż w ubiegłym roku zadbano tu o niezbędną infrastrukturę. Już na początku kwietnia stanęło tu 37 dużych koszy na śmieci, a kilka dni temu dołączyły do nich 24 przenośne toalety.

- Toalety codziennie czyścimy i odświeżamy. Rozważamy też dostawienie przenośnych pisuarów w dni, w których ludzi nad Wartą jest najwięcej - mówi Szymon Błażek z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta w rozmowie z biurem prasowym UM. Dodatkowo codziennie odbywa się sprzątanie nabrzeża, a w ramach przetargu wybrana zostanie firma, która będzie dbać o porządek nad rzeką w całym sezonie letnim.

W ubiegłym roku to właśnie brak porządku był największym problemem terenów nadwarciańskich. Mieszkańcy zostawiali tu wiele śmieci - głównie butelek i puszek. Dziś okazji do wymówki nie ma - koszy na śmieci jest nad rzeką więcej niż rok temu. Znajdziemy je przy zejściach nad Wartę. - Wyciągnęliśmy wnioski z ubiegłego sezonu. Projektując działania na ten rok, zadbaliśmy o to, by wypoczynek nad Wartą był jak najbardziej komfortowy - tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Nad rzeką mają się też pojawić tymczasowe schody, które pozwolą na bezpieczne zejście nad Wartę.

Przypominamy - w tym roku nad rzeką funkcjonować będą 4 miejskie plaże. Trzy znane poznaniakom oraz nowa na Wildzie. Dodatkowo po rzece kursować będzie tramwaj wodny między plażami i katedrą. Miasto zapowiada, że na Chwaliszewie i Ratajach dodatkowo pojawią się boiska wielofunkcyjne. Działać ma też więcej wypożyczalni sprzętu wodnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro