Reklama
Reklama

Szkoły średnie będą przygotowywały pracowników call center

fot. Tamer Tatlici/freeimages.com
fot. Tamer Tatlici/freeimages.com

Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB złożyło w Ministerstwie Rozwoju projekt, który zakłada wprowadzenie w szkołach średnich klas o profilu "pracownik call center". Stowarzyszenie przygotowało już podstawę programową nowego profilu.

Branża call center w ostatnich latach rozwijała się bardzo dynamicznie i ze względu na niskie wymagania nie miała problemów z zatrudnieniem pracowników. Jej przedstawiciele twierdzą jednak, że jest zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników call center - Chcemy, żeby zawód pracownik centrum elektronicznej obsługi klienta, czyli popularnego call center, został wpisany na listę zawodów szkolnictwa zawodowego- mówi w rozmowie z portalem dziennik.pl Marcin Sosnowski, dyrektor wykonawczy stowarzyszenia i wyjaśnia, że konieczne jest wszechstronne przygotowanie pracowników - Oprócz tak oczywistych umiejętności, jak np. komunikacja i praca w stresie, w grę mogłyby wchodzić nauka języków obcych, wiedza z zakresu praw konsumenta i np. ochrony danych osobowych, a także zagadnienia związane z obsługą komputera, w tym znajomość systemów informatycznych typowych dla branży call center.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Stowarzyszenie przygotowało odpowiedni wniosek do Ministerstwa Rozwoju oraz podstawę programową. W tej chwili projekt będzie opiniowany przez Ministerstwo Rozwoju, a następnie trafi do Ministerstwa Edukacji, które podejmie ostateczną decyzję. Nie wiadomo, kiedy zapadnie decyzja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro