Reklama
Reklama

Już 300 ofiar fałszywego profesora. A może ich być więcej!

Collegium Maius | fot. Anna Dondajewska / archiwum
Collegium Maius | fot. Anna Dondajewska / archiwum

1 października w budynku Collegium Maius przy ulicy Fredry, w którym mieści się m.in. Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, doszło do molestowania studentki. Okazało się, że ofiarą mężczyzny padło co najmniej 300 kobiet na przestrzeni nawet... 40 lat!

O sprawie informowaliśmy już w październiku ubiegłego roku. 1 października w budynku Collegium Maius przy ulicy Fredry, w którym siedzibę ma m.in. Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, doszło do molestowania studentki. W kolejnych tygodniach ujawniano nowe informacje na temat tej sprawy.

Okazało się, że sprawca podawał się za profesora i zapraszał studentki na "badania antropologiczne", w trakcie których m.in. badał ciepłotę mięśni. To wtedy dochodziło do molestowania. Fałszywy profesor prosił też kobiety o wypełnianie ankiet, które zachował. To dzięki ankietom udało się dotrzeć do około 300 poszkodowanych kobiet. Te zostały już przesłuchane i jak informuje Głos Wielkopolski - wszystkie potwierdziły, że mężczyzna działał w taki sposób. Miał je m.in. doprowadzać do poddania się czynności seksualnej.

Są jednak przesłanki świadczące o tym, że ofiar mężczyzny może być więcej. Do funkcjonariuszy zgłaszają się bowiem również kobiety, które ankiet nie wypełniały. Do pierwszego incydentu miało dojść już w 1977 roku, a więc blisko 40 lat temu. Mężczyzna działał głównie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, ale pojawiał się także w innych poznańskich szkołach wyższych.

Jeśli jesteś ofiarą fałszywego profesora, a nie zgłosiłaś tego jeszcze na policję - skontaktuj się z funkcjonariuszami pod numerem 61 841 24 06. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
11℃
4℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
16.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro