Reklama
Reklama

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli: do czwartku można złożyć wniosek

Około 1000 dzieci nie dostało się do przedszkoli w Poznaniu. Problem dotyczy głównie 3-latków. Do czwartku rodzice mają czas na złożenie wniosku w ramach rekrutacji uzupełniającej. W przedszkolach jest blisko 800 miejsc wolnych, a w szkolnych oddziałach przedszkolnych - około 600.

Na początku kwietnia w poznańskich przedszkolach wywieszono listy przyjętych do placówek. Do przedszkoli nie zakwalifikowano około 900 3-latków oraz łącznie około 100 6-latków, 5-latków i 4-latków. Największy problem mają rodzice 3-latków. Cofnięcie obowiązku szkolnego dla 6-latków sprawiło, że część z nich została przedszkolach i tym samym zablokowała miejsca dla 3-latków.

Obecnie trwa drugi nabór. Rozpoczął się 15 kwietnia, a termin złożenia wniosku w rekrutacji uzupełniającej mija 21 kwietnia, a więc już w czwartek. Dostępna jest lista wolnych miejsc we wszystkich poznańskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Tych pierwszych jest blisko 800, a drugich - około 600.

Najwięcej wolnych miejsc w przedszkolach jest w przedszkolu nr 186 na os. Stare Żegrze (35). Następne w kolejności są przedszkole nr 192 na ulicy Leszka (31), a także przedszkole nr 10 na os. Oświecenia (25). 22 miejsca czekają na maluchy w przedszkolu nr 182 na os. Sobieskiego.

W przypadku oddziałów przedszkolnych w szkołach najwięcej miejsc czeka na dzieci w SP nr 5 przy ulicy Traugutta (28). 26 miejsc jest w SP nr 84 na ul. Świętego Szczepana, a 25 w SP nr 58 przy ulicy Ławica.

Pełna lista wolnych miejsc dostępna jest TUTAJ. Rodzice nie zapisywali dzieci do tych przedszkoli, w których teraz są wolne miejsca w pierwszej kolejności, bo nie jest im do nich po drodze. Obecnie nie mają jednak wyboru i muszą zdecydować się na przedszkole, w którym znajdą wolne miejsce. Wyniki rekrutacji uzupełniającej będą znane 4 maja.

Czy cofnięcie obowiązku szkolnego dla 6-latków było dobrym krokiem?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
15.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro