Reklama

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli: do czwartku można złożyć wniosek

Około 1000 dzieci nie dostało się do przedszkoli w Poznaniu. Problem dotyczy głównie 3-latków. Do czwartku rodzice mają czas na złożenie wniosku w ramach rekrutacji uzupełniającej. W przedszkolach jest blisko 800 miejsc wolnych, a w szkolnych oddziałach przedszkolnych - około 600.

Na początku kwietnia w poznańskich przedszkolach wywieszono listy przyjętych do placówek. Do przedszkoli nie zakwalifikowano około 900 3-latków oraz łącznie około 100 6-latków, 5-latków i 4-latków. Największy problem mają rodzice 3-latków. Cofnięcie obowiązku szkolnego dla 6-latków sprawiło, że część z nich została przedszkolach i tym samym zablokowała miejsca dla 3-latków.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Obecnie trwa drugi nabór. Rozpoczął się 15 kwietnia, a termin złożenia wniosku w rekrutacji uzupełniającej mija 21 kwietnia, a więc już w czwartek. Dostępna jest lista wolnych miejsc we wszystkich poznańskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Tych pierwszych jest blisko 800, a drugich - około 600.

Najwięcej wolnych miejsc w przedszkolach jest w przedszkolu nr 186 na os. Stare Żegrze (35). Następne w kolejności są przedszkole nr 192 na ulicy Leszka (31), a także przedszkole nr 10 na os. Oświecenia (25). 22 miejsca czekają na maluchy w przedszkolu nr 182 na os. Sobieskiego.

W przypadku oddziałów przedszkolnych w szkołach najwięcej miejsc czeka na dzieci w SP nr 5 przy ulicy Traugutta (28). 26 miejsc jest w SP nr 84 na ul. Świętego Szczepana, a 25 w SP nr 58 przy ulicy Ławica.

Pełna lista wolnych miejsc dostępna jest TUTAJ. Rodzice nie zapisywali dzieci do tych przedszkoli, w których teraz są wolne miejsca w pierwszej kolejności, bo nie jest im do nich po drodze. Obecnie nie mają jednak wyboru i muszą zdecydować się na przedszkole, w którym znajdą wolne miejsce. Wyniki rekrutacji uzupełniającej będą znane 4 maja.

Czy cofnięcie obowiązku szkolnego dla 6-latków było dobrym krokiem?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro