Reklama
Reklama

Działkowcy więcej zapłacą za wywóz śmieci

GOAP wprowadza wyższą stawkę za wywóz śmieci z ogródków działkowych. Każdy właściciel zapłaci za to prawie sto złotych rocznie, choć do tej pory - koszty były nawet kilkukrotnie niższe.

Do tej pory - w zależności od ogrodu - działkowcy płacili od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych rocznie za wywóz śmieci. Od tego roku, decyzją GOAP-u, wszyscy działkowcy poniosą równe koszty, sięgające 96 złotych rocznie. Związek międzygminny tłumaczy, że usuwanie odpadów z działek jest drogie, dlatego musiał podnieść stawki. Ta stawka jest to stawka, która i tak jest niższa niż wychodziła nam z kalkulacji. Poprzednia stawka wynosiła 168 złotych - tłumaczy Bartosz Wieliński, dyrektor ZM GOAP.

Błąd popełniono mieszając w jednym worku zarówno właścicieli małych rodzinnych ogrodów działkowych jak i właścicieli domów letniskowych, którzy z natury rzeczy przynajmniej w większości są lepiej uposażeni. A jak się popełni błąd to w moim przekonaniu trzeba się z tej błędnej decyzji wycofać i jakoś to zrobić inaczej - mówi Artur Różański, radny PiS, członek zgromadzenia GOAP.

Przeciw podwyżkom i wprowadzaniu ryczałtu protestują działkowcy. W piątek przedstawiciele Polskiego Związku Działkowców spotkają się na specjalnym posiedzeniu w Warszawie. Mają tam pracować nad zmianami w tzw. ustawie śmieciowej. Być może doprowadzi to do wyodrębnienia ogrodów działkowych z GOAP-u.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro