Reklama
Reklama

Za tydzień rozpoczyna się przebudowa Grunwaldzkiej w Plewiskach

fot. ZDP
fot. ZDP

We wtorek, 26 kwietnia, rozpocznie się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach. Nowy wygląd zyska odcinek pomiędzy ulicami Wołczyńską i posesją nr 493 (rejon przedszkola). Będzie objazd!

Już w styczniu pisaliśmy, że przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości blisko 3 milionów złotych. - W 2016 roku planujemy przebudować odcinek od ul. Wołczyńskiej do posesji nr 493 (przy przedszkolu) - mówiła Katarzyna Wozińska-Gracz z Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Dziś już wiadomo, że inwestycja rozpocznie się za tydzień, 26 kwietnia. - Organizacja ruchu na czas trwania prac wprowadza utrzymanie ruchu jednokierunkowego od strony Poznania w kierunku Plewisk. Z kolei kierowcy jadący od strony Plewisk do Poznania muszą kierować się objazdem prowadzącym ulicami: Skrytą, Fabianowską Trzebińską oraz Wołczyńską do ul. Grunwaldzkiej - wyjaśnia dziś Wozińska-Gracz.

Roboty mają potrwać do przełomu sierpnia i września. W ramach prac na blisko kilometrowym odcinku przebudowana zostanie jezdnia i chodniki oraz skrzyżowania, wybudowane zostaną zatoki autobusowe, miejsca postojowe, a także kanalizacja deszczowa. Na skrzyżowaniu z ulicą Miętową zamontowana ma zostać sygnalizacja świetlna.

Cała inwestycja będzie kosztować prawie 4 mln złotych. Brakującą kwotę dołożą gmina Komorniki oraz powiat poznański. W kolejnych latach planowana jest kontynuacja tej inwestycji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro