Reklama

Piana znów unosi się na rzece Główna

Akcja straży pożarnej na rzece Główna w grudniu 2015 roku  | fot. Krzysztof Kowalski
Akcja straży pożarnej na rzece Główna w grudniu 2015 roku | fot. Krzysztof Kowalski

Przed godziną 17 strażacy otrzymali zgłoszenie o pianie unoszącej się na powierzchni rzeki Główna w Poznaniu. Na miejsce pojechały dwa zastępy.

Jak informuje dyżurny poznańskich strażaków - zgłoszenie odebraliśmy o godzinie 16:48. Na rzece Główna pojawiła się piana. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy strażaków.

To nie jedyne takie zdarzenie. Już w listopadzie 2015 roku informowaliśmy o pianie, która pojawiła się na rzece Główna w Poznaniu. Wówczas okazało się, że piana na rzece może mieć związek ze zdarzeniem, do którego doszło na terenie zakładu Wyborowej SA znajdującego się przy ulicy Janikowskiej w Poznaniu (tuż przy rzece). Doszło tam do samoczynnego uruchomienia się elementu instalacji przeciwpożarowej, w wyniku czego na terenie zakładu pojawiła się piana gaśnicza. WIOŚ tłumaczył, że zdarzenie z Wyborowej należy wiązać z pianą na rzece. O pianie na rzece Główna od tego czasu informowaliśmy już wielokrotnie i nadal nie wiadomo, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.

Na rzece Główna jak zwykle postawione zostaną zapory. O sprawie powiadomiony został również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu - dodaje dyżurny poznańskich strażaków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro