Reklama
Reklama

9. PKO Poznań Półmaraton na ulicach: utrudnienia i zagubieni kierowcy

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

W niedzielę w Poznaniu odbył się 9. PKO Poznań Półmaraton. Bieg spowodował dość duże utrudnienia w ruchu. Od około godziny 13:00 zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej mogą się swobodnie poruszać po mieście.

W niedzielę od samego rana w Poznaniu w związku z organizacją 9. PKO Poznań Półmaratonu kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej musieli się liczyć z utrudnieniami. W tym roku ponad 21-kilometrowa trasa półmaratonu będzie wiodła przez centrum miasta, Rataje i Grunwald. Na czas biegu wyłączone z ruchu zostaną fragmenty ulic Grunwaldzkiej (Bukowska - Szylinga i Bułgarska - rondo Skubiszewskiego), Garbary (Wielka - Długa), Drogi Dębińskiej (Królowej Jadwigi - Piastowska), Piastowskiej (Droga Dębińska - Dolna Wilda), Dolnej Wildy (Piastowska - Hetmańska) oraz Ściegiennego (Arciszewskiego - Podchorążych). Dodatkowo, na czas startu biegu, w godzinach od 7:00 do 9:30, zamknięta dla ruchu będzie ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Szylinga do ul. Roosevelta - informował ZDM. Na wielu ulicach wprowadzono też ruch jednokierunkowy oraz specjalne śluzy nadzorowane przez służby, które również dbały o porządek w mieście.

Jak donosi jeden z naszych czytelników - były też osoby, którym trudno było się odnaleźć w tymczasowej organizacji ruchu. Pani nie podobały się utrudnienia w związku z wydarzeniem, kłóciła się z Policją, Nadzorem Ruchu, na końcu dostała polecenie zawrócenia i zrobiła to wjeżdżając na trasę biegu, mam nadzieje że dostała odpowiedni mandat - pisze nasz czytelnik Robert.

Już przed godziną 13 policja poinformowała, że bieg został ukończony i wszystkie ulice są przejezdne dla kierowców. Podobnie jest z pojazdami komunikacji miejskiej. Wszystkie utrudnienia są już zakończone - zarówno autobusy, jak i tramwaje kursują po swoich stałych trasach. Nie ma już żadnych utrudnień - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro