Reklama
Reklama

W niedzielę półmaraton! Sporo utrudnień dla kierowców i pasażerów

Przypominamy, że już w niedzielę odbędzie się 9. PKO Poznań Półmaraton. Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy oraz piesi.

W tym roku uczestnicy półmaratonu pobiegną następującymi ulicami: Grunwaldzką - Bukowską (jezdnia południowa) - Roosevelta (jezdnia zachodnia) - Matyi (most Dworcowy, jezdnia południowa) - Niezłomnych (jezdnia zachodnia) - al. Niepodległości (cała szerokość, od skrzyżowania z ul. Święty Marcin jezdnia wschodnia) - Solną (jezdnia południowa) - Wolnica (jezdnia południowa) - Małe Garbary (jezdnia południowa) - Garbary (jezdnia zachodnia) - skrzyżowanie Garbary/Wielka (jezdnia zachodnia) - Garbary (jezdnia zachodnia, od skrzyżowania z ul. Wielką cała szerokość) - Strzelecką (jezdnia zachodnia) - Drogą Dębińską - Piastowską - Dolna Wilda - Hetmańską (jezdnia południowa) - Arciszewskiego (jezdnia zachodnia) - Ściegiennego (cała szerokość) - Taczanowskiego (jezdnia południowa) - Jugosłowiańską (jezdnia zachodnia) - Grunwaldzką - rondo Skubiszewskiego - Grunwaldzką (jezdnia północna do bramy wjazdowej MTP).

Zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać od 8.00 do 13.00. - Na czas biegu wyłączone z ruchu zostaną fragmenty ulic Grunwaldzkiej (Bukowska - Szylinga i Bułgarska - rondo Skubiszewskiego), Garbary (Wielka - Długa), Drogi Dębińskiej (Królowej Jadwigi - Piastowska), Piastowskiej (Droga Dębińska - Dolna Wilda), Dolnej Wildy (Piastowska - Hetmańska) oraz Ściegiennego (Arciszewskiego - Podchorążych) - informuje Zarząd Dróg Miejskich. Między 7.00 i 9.30 nie będzie się można poruszać ulicą Grunwaldzką między Szylinga i Roosevelta.

Kolejne zmiany zajdą na następujących ulicach (za ZDM):

- Roosevelta: ruch jednokierunkowy po jezdni wschodniej w kierunku od mostu Dworcowego do ul. Bukowskiej;

- Matyi: ruch jednokierunkowy po jezdni północnej w kierunku od skrzyżowania z ul. Głogowską/Roosevelta do skrzyżowania z ul. Wierzbięcice/Niezłomnych;

- al. Niepodległości: ruch jednokierunkowy po jezdni zachodniej w kierunku od skrzyżowania z ul. Święty Marcin do ul. Solnej;

- Solna-Wolnica-Małe Garbary: ruch dwukierunkowy po jezdni północnej;

- Garbary: ruch jednokierunkowy lewym pasem na odcinku od ul. Marii Magdaleny do ul. Strzeleckiej;

- Strzelecka: ruch jednokierunkowy po jezdni wschodniej w kierunku od ul. Królowej Jadwigi do ul. Kazimierza Wielkiego;

- rondo na skrzyżowaniu ul. Dolna Wilda - Hetmańska: ruch okrężny po jednym pasie;

- Hetmańska na odcinku od ul. Arciszewskiego do ul. Kolejowej: ruch jednokierunkowy po jezdni północnej;

- Hetmańska na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Rolnej: ruch dwukierunkowy po jezdni północnej;

- Arciszewskiego: ruch jednokierunkowy po jezdni zachodniej w kierunku od ul. Ściegiennego do ul. Hetmańskiej;

- Taczanowskiego: ruch jednokierunkowy po jezdni wschodniej w kierunku od ul. Bułgarskiej do ul. Podchorążych;

- Grunwaldzka: ruch dwukierunkowy po jezdni południowej na odcinku od ul. Bułgarskiej do ul. Szylinga.

Na trasie biegu działać będą śluzy nadzorowane przez służby. W piątek (od 16.00 do 20.00), sobotę (od 9.00 do 20.00) i niedzielę (od 7.00 do 12.00) funkcjonować będzie infolinia, na której będzie można uzyskać informacje o zmianach w organizacji ruchu. Wystarczy zadzwonić pod numer 506 561 122.

Zmiany zajdą także w komunikacji miejskiej. Ze względu na zamknięcie ulicy Grunwaldzkiej już od pierwszych kursów linie tramwajowe nr 6, 13, 15 i 17 będą poruszać się innymi trasami niż zwykle. - Około godz. 8.00 zmienione od pierwszych kursów trasy linii nr 6, 13 i 15 zostaną skrócone do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego, natomiast zmieniona trasa linii nr 27 zostanie skrócona do Pamiątkowej - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

Dodatkowo około 8.00 zmiany zajdą na trasach linii tramwajowych nr 1, 5, 8, 9, 10 i 14. - Uruchomione też zostaną cztery linie wahadłowe oznaczone numerami: 31, 32, 33 i 34 - dodaje.

To nie koniec. - Od pierwszych kursów, z uwagi na wyłączenie z użytkowania przystanku tramwajowo-autobusowego Bałtyk, autobusy jadące ulicą Bukowską w kierunku Ławicy zatrzymywać się będą na przystanku tymczasowym zlokalizowanym, za wyjazdem z hotelu Sheraton. Dotyczy to linii nr: 48, 59, 63, 64, 69, 77 i L.

Czasowo wstrzymany, podczas startu biegu, będzie ruch autobusów linii nr 51, 64, 68, 71, 905 i L. A około 8.00 zmienionymi trasami zaczną kursować autobusy linii nr 45, 50, 51, 60, 63, 64, 68, 69, 71, 74, 76, 79, 82, 90, 91, 93, 603, 905 i L.

Szczegółowe informacje o zmianach w komunikacji miejskiej dostępne są na stronie ZTM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro