Reklama
Reklama

Politycy Nowoczesnej manifestowali wspólnie z poznaniakami

fot. Jacek Molski

Zgodnie z zapowiedziami odbyła się manifestacja "nowoczesnego patriotyzmu", którą organizowała Nowoczesna. Wśród manifestantów był Ryszard Petru oraz parlamentarzyści z Nowoczesnej.

Manifestacja rozpoczęła się w czwartek o godzinie 19 na poznańskim placu Wolności - Chcemy wspólnie zamanifestować naszą miłość do ojczyzny. Do świętowania zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu - zapowiadała na początku kwietnia posłanka Joanna Schmidt, a poseł Marek Ruciński dodawał - Patriotyzm w wersji proponowanej przez klub Nowoczesna ma łączyć, a nie dzielić. Chcemy podkreślić, że to poczucie zbiorowej odpowiedzialności, które towarzyszy nam zarówno w domu, jak i w pracy.

W manifestacji uczestniczył Ryszard Petru, parlamentarzyści Nowoczesnej, członkowie Nowoczesnej z wielu regionów kraju oraz zwykli poznaniacy - Oni tak naprawdę chcą nas wyprowadzić z Unii Europejskiej, czy fizycznie, czy mentalnie, to nieważne. Od tych pięciu miesięcy dzieją się rzeczy, które się poetą nie mieściły w głowie - mówił do zebranych Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej. Zachęcamy do obejrzenia relacji z manifestacji w serwisie WTK Play.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro