Reklama
Reklama

Morderca z Rogoźna skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności

Norbert J. w trakcie transportu do Polski
Norbert J. w trakcie transportu do Polski

Norbert J. oskarżony był o zamordowanie w listopadzie 2013 roku żony i teściowej. W czwartek sąd skazał mężczyznę na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypominamy, że do brutalnego morderstwa dwóch kobiet doszło w listopadzie 2013 roku na terenie Rogoźna - Nie żyją 23-letnia kobieta oraz jej 50-kilkuletnia matka - relacjonował wówczas Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Szybko okazało się, że sprawcą morderstwa jest mąż młodszej z kobiet. Kilka dni później mężczyzna sam zgłosił się do jednego z berlińskich szpitali i przyznał się do popełnienia morderstwa na terenie Polski. Do szpitala mężczyzna zgłosił się ze względu na udział w kolizji drogowej. Niemiecka policja natychmiast aresztowała mężczyznę, a kilka tygodni później trafił on do poznańskiego aresztu.

W czwartek odbyła się rozprawa, na której sąd wymierzył oskarżonemu karę dożywotniego pozbawienia wolności. Norbert J. będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie najwcześniej po 25 latach. Dodatkowo Norbert J. ma zapłacić 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia ojcu i mężowi zamordowanych kobiet. Śledztwo wykazało, że mężczyzna dokonał morderstwa pod wpływem amfetaminy. Nie są dokładnie znane motywy, wiadomo, że w dniu morderstwa między małżonkami miało dojść do kłótni. Obrońca Norberta J. zapowiedział apelację.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro