Reklama
Reklama

FBSerwis za 1,6 mln zł będzie sprzątać przystanki autobusowe i pasy drogowe w Poznaniu

fot. materiały prasowe

W lutym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podpisało umowę z FBSerwis na sprzątanie przystanków tramwajowych w mieście. Dziś poinformowano, że firma będzie też sprzątać przystanki autobusowe i pasy drogowe za 1,6 mln złotych.

Na 2,2 miliony złotych opiewa umowa, którą MPK podpisało w lutym z FBSerwis. Firma zajmująca się m.in. odbiorem śmieci od 270 tysięcy mieszkańców naszego miasta w ramach kontraktu sprząta przystanki tramwajowe i torowiska. Umowę podpisano na rok.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Dziś FBSerwis ma dodatkowe obowiązki. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał z firmą umowę na sprzątanie przystanków autobusowych w Poznaniu. - FBSerwis będzie obsługiwać 216 przystanków o łącznej powierzchni 12 800 m². Wartość kontraktu to ponad 780 tysięcy złotych - wyjaśnia firma.

Ale to nie koniec. Także Zarząd Dróg Miejskich podpisał z firmą umowę na świadczenie usług. Tym razem w zakresie sprzątania pasów drogowych - jezdni, chodników i placów. Wartość kontraktu to ponad 850 tysięcy złotych. - W ramach tej umowy firma zajmie się uprzątaniem zanieczyszczeń z jezdni, placów i chodników o powierzchni 104 tys. m², myciem przejść podziemnych, utrzymaniem w odpowiednim porządku 265 koszy ulicznych wraz z odbiorem i transportem tych odpadów oraz usuwaniem zanieczyszczeń z poboczy i terenów zielonych. Obydwa kontrakty obejmują Rejon Nowe Miasto-Południe - dodaje.

Umowę z ZTM podpisano na 12 miesięcy, a z ZDM na 6 miesięcy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
29℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
16.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro