Reklama

W rejon węzła Poznań Krzesiny wrócą ogromne korki: kolejny remont!

Takie korki tworzyły się jesienią na trasie S11 | fot. czytelnik
Takie korki tworzyły się jesienią na trasie S11 | fot. czytelnik

Jesienią ubiegłego roku prowadzono remont łącznic na węźle autostradowym Poznań Krzesiny. W poniedziałek rozpocznie się kolejny etap tej inwestycji i... pojawią się spore utrudnienia w ruchu. A to oznacza duże korki na trasie do i z Kórnika. Prace mają potrwać do końca maja.

Gdy we wrześniu ubiegłego roku rozpoczął się remont nawierzchni jezdni na węźle Poznań Krzesiny łączącym A2 z trasą S11, kierowcy stanęli w gigantycznych korkach. Te tworzyły się nie tylko na ulicy Krzywoustego i trasie S11, ale też przeniosły się na autostradę. Niestety nie mamy dobrych wieści dla kierowców. W poniedziałek rozpocznie się kolejny etap robót.

Tym razem remontowana będzie nawierzchnia na jezdni wschodniej trasy S11 (w kierunku Poznania). - O godzinie 10.00 w poniedziałek zacznie się wygradzanie terenu, na którym prowadzone będą prace - mówi Marcin Szczepański z firmy Strabag, która będzie prowadzić inwestycję. - Dopiero od godzin popołudniowych w poniedziałek występować będą "pełne" utrudnienia - tłumaczy. Roboty ruszą natomiast we wtorek rano.

I etap inwestycji spowoduje wyłączenie z ruchu łącznicy numer 5 na węźle, która prowadzi z trasy S11 od strony Kórnika na autostradę w stronę Warszawy. - Objazd zostanie wyznaczony łącznicami nr 7, 2, 3. Ruch na jezdni zachodniej będzie odbywał się dwukierunkowo - wyjaśnia Autostrada Wielkopolska. - Wstępnie w harmonogramie zakładamy, że I etap prac powinien się zakończyć do weekendu majowego - dodaje Szczepański.W II etapie robót dodatkowo zamknięta zostanie łącznica nr 6 prowadząca z autostrady od strony Świecka na trasę S11 w stronę Poznania. - Objazd zostanie poprowadzony przez węzeł Koninko (dojazd łącznicą nr 4) - tłumaczy A2. Ten etap ma trwać krótko.Następnie rozpocznie się III etap inwestycji. W tym etapie przywrócony zostanie ruch na łącznicach 5 i 6, ale zamknięte zostaną łącznice 7 (zjazd z trasy S11 od strony Kórnika na A2 w stronę Świecka) i 8 (zjazd z A2 od strony Warszawy w kierunku Poznania). W przypadku łącznicy nr 7 objazd zostanie poprowadzony przez wiadukt na poznańskim Franowie. Zamkniętą łącznicę nr 8 trzeba będzie objechać łącznicami 2, 3 i 6.W ostatnim etapie ruch na wszystkich łącznicach zostanie przywrócony. - Jednocześnie przywrócony zostanie ruch na dwóch pasach na jezdni zachodniej S11 w kierunku na Katowice, a ruch w kierunku Poznania (jezdnia wschodnia) w rejonie węzła odbywać się będzie jednym pasem - kończy Autostrada Wielkopolska.Prace mają potrwać do końca maja. Dobrą informacją jest to, że jesienny remont udało się zakończyć przed terminem. Czy tak będzie również w tym przypadku? Tego dowiemy się w maju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro