Reklama
Reklama

Ryszard Petru w Poznaniu: o 19.00 manifestacja "nowoczesnego patriotyzmu"

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W piątek w Poznaniu odbędzie się Zgromadzenie Narodowe z udziałem posłów i senatorów oraz prezydenta RP. Posłowie Nowoczesnej zaczynają wizytę w naszym mieście już w czwartek. Najpierw Ryszard Petru wygłosi wykład na Uniwersytecie Ekonomicznym, a o 19.00 posłowie Nowoczesnej wezmą udział w manifestacji "nowoczesnego patriotyzmu" na pl. Wolności.

Zgromadzenie Narodowe odbędzie się o 12.00 w piątek na Międzynarodowych Targach Poznańskich w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Posłowie Nowoczesnej do Poznania przyjadą już w czwartek. o 16.00 Ryszard Petru, szef Nowoczesnej, wygłosi wykład otwarty na Uniwersytecie Ekonomicznym pod tytułem "25 lat transformacji systemu gospodarczego w Polsce. Perspektywy na przyszłość".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


O 19.00 Nowoczesna organizuje natomiast manifestację "nowoczesnego patriotyzmu" na placu Wolności. Weźmie w niej udział nie tylko Ryszard Petru, ale też posłowie Nowoczesnej. - Chcemy wspólnie zamanifestować naszą miłość do ojczyzny. Do świętowania zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu - mówiła na początku kwietnia posłanka Joanna Schmidt. Manifestacja ma być dowodem na to, że "patriotyzm może łączyć, a nie dzielić".

W trakcie manifestacji uczestnicy będą mogli podpisać Deklarację Nowoczesnego Patriotyzmu. - Patriotyzm w wersji proponowanej przez klub Nowoczesna ma łączyć, a nie dzielić. Chcemy podkreślić, że to poczucie zbiorowej odpowiedzialności, które towarzyszy nam zarówno w domu, jak i w pracy - wyjaśniał na początku kwietnia poseł Marek Ruciński.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro