Reklama
Reklama

Ryszard Petru w Poznaniu: o 19.00 manifestacja "nowoczesnego patriotyzmu"

fot. materiały prasowe

W piątek w Poznaniu odbędzie się Zgromadzenie Narodowe z udziałem posłów i senatorów oraz prezydenta RP. Posłowie Nowoczesnej zaczynają wizytę w naszym mieście już w czwartek. Najpierw Ryszard Petru wygłosi wykład na Uniwersytecie Ekonomicznym, a o 19.00 posłowie Nowoczesnej wezmą udział w manifestacji "nowoczesnego patriotyzmu" na pl. Wolności.

Zgromadzenie Narodowe odbędzie się o 12.00 w piątek na Międzynarodowych Targach Poznańskich w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Posłowie Nowoczesnej do Poznania przyjadą już w czwartek. o 16.00 Ryszard Petru, szef Nowoczesnej, wygłosi wykład otwarty na Uniwersytecie Ekonomicznym pod tytułem "25 lat transformacji systemu gospodarczego w Polsce. Perspektywy na przyszłość".

O 19.00 Nowoczesna organizuje natomiast manifestację "nowoczesnego patriotyzmu" na placu Wolności. Weźmie w niej udział nie tylko Ryszard Petru, ale też posłowie Nowoczesnej. - Chcemy wspólnie zamanifestować naszą miłość do ojczyzny. Do świętowania zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu - mówiła na początku kwietnia posłanka Joanna Schmidt. Manifestacja ma być dowodem na to, że "patriotyzm może łączyć, a nie dzielić".

W trakcie manifestacji uczestnicy będą mogli podpisać Deklarację Nowoczesnego Patriotyzmu. - Patriotyzm w wersji proponowanej przez klub Nowoczesna ma łączyć, a nie dzielić. Chcemy podkreślić, że to poczucie zbiorowej odpowiedzialności, które towarzyszy nam zarówno w domu, jak i w pracy - wyjaśniał na początku kwietnia poseł Marek Ruciński.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro