Reklama
Reklama

Krucjata Młodych żąda usunięcia rock-opery z programu obchodów 1050-lecia Chrztu Polski

Spektakl Jesus Christ Superstar wystawiony w Rotterdamie | fot. Jansroos/wikimedia/CC BY-SA 3.0

Jednym z elementów obchodów 1050-lecia Chrztu Polski jest rock-opera "Jesus Christ Superstar", która zostanie wystawiona na INEA Stadionie. O usunięcie spektaklu z programu obchodów apelują członkowie Krucjaty Młodych, którzy twierdzą, że to pseudosztuka i próba ośmieszenie Jezusa Chrystusa.

Spektakl Jesus Christ Superstar jest jednym z głównych elementów programu obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. Sztuka przygotowana przez aktorów Teatru Muzycznego zostanie wystawiona 16 kwietnia o godzinie 19, a organizatorzy obchodów spodziewają się 40000 widzów. Pomysł wystawienia Jesus Christ Superstar nie podoba się młodym katolikom zrzeszonym w Krucjacie Młodych -Ta pseudosztuka autorstwa Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a powstała w atmosferze skandalu w 1971 roku i jest bluźnierczą próbą ośmieszenia Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz katolickiej wiary. Zbawiciel przedstawiony jest w niej jako niestabilny emocjonalnie dziwak, który traci panowanie nad sobą i ma wątpliwości co do swojego powołania. Spektakl ten sugeruje, jakoby Pan Jezus utrzymywał nieczyste relacje z Marią Magdaleną - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie krucjaty.

Młodzi katolicy twierdzą, że sztuka do dziś wywołuje emocje i protesty społeczne -Od początku wystawiania tej bluźnierczej inscenizacji wzbudza ona liczne protesty chrześcijan na całym świecie. Na przykład, w 2014 roku, dzięki protestom, ten skandaliczny spektakl został odwołany w 50 miastach Stanów Zjednoczonych. Istnieje realne zagrożenie, że upamiętnienie najważniejszego wydarzenia w dziejach naszego kraju - Chrztu Polski - zostanie odarte z aury sakralności i zamieni się w hippisowską, antykatolicką hucpę. Członkowie Krucjaty Młodych nie ograniczają się jedynie do krytyki sztuki, ale wzywają też organizatorów do odwołania spektaklu.

Organizatorzy nie zamierzają rezygnować z wystawienia sztuki i zapewniają, że spektakl odbędzie się zgodnie z planem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
10℃
Poziom opadów:
5.4 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro