Reklama
Reklama

Kolejny odcinek trasy S5 w Wielkopolsce: podpisano umowę

Aktualny stan budowy dróg w Wielkopolsce | fot. GDDKiA
Aktualny stan budowy dróg w Wielkopolsce | fot. GDDKiA

We wtorek podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka trasy S5 w Wielkopolsce. Chodzi o 16-kilometrowy fragment pomiędzy Kościanem Południe i Radomickiem. Wykonawca ma 32 miesiące na ukończenie prac, które pochłoną 303 miliony złotych.

Już w lutym pisaliśmy, że najniższą ofertę na budowę trasy S5 między Kościanem Południe i Radomickiem złożyła firma Mota-Engil Central Europe S.A z siedzibą w Krakowie oferując wykonanie zadania za kwotę ponad 303 milionów zł brutto. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


- Zadanie polega na zaprojektowaniu i uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, budowie w/w odcinków oraz uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie - wyjaśnia Alina Cieślak, rzeczniczka poznańskiego oddziału GDDKiA.

W ramach inwestycji powstanie 16 kilometrów trasy z 4 węzłami drogowymi, przebudowane zostaną fragmenty istniejących dróg publicznych, powstanie także cała infrastruktura przy nowej trasie - m.in. przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne czy ogrodzenie. Wykonawca ma 32 miesiące na ukończenie robót.

W środę podpisana zostanie umowa na kolejny odcinek trasy S5 w naszym województwie. Tym razem będzie to 19-kilometrowy odcinek między Wronczynem i Kościanem Południe. Najniższą ofertę złożyła firma BUDIMEX S.A oferując wykonanie zadania za kwotę ponad 359 mln zł brutto.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro