Reklama
Reklama

Park Jurija Gagarina na Winogradach przechodzi metamorfozę

fot. RO Nowe Winogrady Południe
fot. RO Nowe Winogrady Południe

Na poznańskich Winogradach trwa ostatni etap prac rewitalizacyjnych w parku Jurija Gagarina. W ostatnich latach powstały tu m.in. plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Teraz remontowane są alejki. Nowe pojawią się w miejscach wydeptanych przez mieszkańców. Wszystkie prace kosztowały blisko 700 tysięcy złotych.

Rada Osiedla Nowe Winogrady Południe od kilku lat sukcesywnie prowadziła działania w parku Jurija Gagarina na Winogradach. Obecnie trwa ostatni etap inwestycji. - Do tej pory za około 385 tysięcy złotych udało się wybudować w parku plac zabaw oraz siłownię zewnętrzną. Pojawiły się tutaj nowe ławki i kosze na śmieci, a dodatkowo zamontowano oświetlenie LED-owe - mówi Dariusz Olejniczak, przewodniczący zarządu RO Nowe Winogrady Południe.

Dziś w parku znowu pracuje firma budowlana. - Tym razem remontowane są parkowe alejki. Otrzymaliśmy na ten cel grant od miasta w wysokości prawie 200 tysięcy złotych, sami dołożyliśmy około 80 tysięcy, a 20 tysięcy złotych wyłożyła spółdzielnia. Nowe alejki pojawią się na przedeptach, a część starych alejek, z których mieszkańcy nie korzystają, zostanie zlikwidowana - dodaje. - To już ostatni element do wykonania w parku. Prace powinny się zakończyć jeszcze wiosną - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro