Reklama

RoweLove Rataje: zobacz jak postępują prace

fot. PIM
fot. PIM

Trwa budowa kolejnych etapów trasy pieszo-rowerowej na Ratajach w ramach RoweLovych Rataj. Roboty mają się zakończyć przed wakacjami.

Projekt RoweLove Rataje uzyskał finansowanie z Budżetu Obywatelskiego. Planowano, że trasa pieszo-rowerowa łącząca Park Rataje z Maltą i ulicę Inflancką z Jana Pawła II powstanie w 2014 roku. Pojawiły się jednak problemy - m.in. związane z kwestią własności gruntów, po których ma przebiegać trasa.

Zimą prace rozpoczęły się na kolejnych fragmentach trasy. Powstają odcinki E i F, które połączą osiedle Polan z osiedlem Powstań Narodowych i skrzyżują się z już istniejącą ścieżką. Trwają także prace na odcinkach I oraz J wzdłuż ulicy Inflanckiej na wysokości os. Lecha.

- W najbliższym czasie, na etapie E-F planowany jest montaż słupów i lamp oświetleniowych oraz wykonanie nasadzeń rekompensacyjnych drzew i krzewów. Zgodnie z projektem, wzdłuż traktu wykonanych zostanie również 8 zatok z ławkami. Ogólny stan zaawansowania zadania to 50% - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace posuwają się do przodu także w rejonie os. Lecha. - Wykonano zabezpieczenie światłowodu oraz zakończono prace związane z wykonaniem przecisku dla kabla oświetleniowego pod ul. Inflancką. W najbliższym czasie planowane jest wzmocnienie podłoża poprzez wymianę gruntu (stwierdzono grunty nienośne), usunięcie kolizji energetycznej, wykonywanie oświetlenia - dodają. W tym przypadku zaawansowanie prac oszacowano na 45%.

Obecnie powstające ścieżki mają być gotowe do końca czerwca. Wówczas do wybudowania zostanie jeszcze odcinek L - wzdłuż Trasy Kórnickiej. Ta inwestycja ma być realizowana w ramach przebudowy trasy tramwajowej, co ma nastąpić najwcześniej za 2 lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro