Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Prezydent Andrzej Duda w Poznaniu: w Szkole Muzycznej odwołano zajęcia

KaT
poniedziałek, 11.04.2016 r.
godz. 09.19
KaT | poniedziałek, 11.04.2016 r., godz. 09.19
Prezydent Andrzej Duda w Poznaniu: w Szkole Muzycznej odwołano zajęcia
Budynek POSM I st. nr 2 i Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 - fot. Google Street View

W piątek i sobotę w Poznaniu odbywać się będą oficjalne uroczystości w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. W czwartek wydarzenia zaplanowano w Gnieźnie. W związku z obchodami na Ostrowie Tumskim dyrekcja Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 odwołała zajęcia w czwartek i piątek. Rodzic pyta, czy Andrzej Duda da mu 2 dni urlopu, by mógł zająć się dzieckiem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W czwartek w Gnieźnie, a w piątek i sobotę w Poznaniu - w tych dniach odbywać się będą uroczystości w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. W Poznaniu zaplanowano je m.in. na Międzynarodowych Targach Poznańskich, Ostrowie Tumskim i INEA Stadionie. Będzie brać w nich udział m.in. prezydent RP Andrzej Duda.

Jeden z rodziców dziecka uczęszczającego do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 przy ulicy Bydgoskiej w Poznaniu poinformował nas, że ze względu na wizytę prezydenta w szkole odwołano zajęcia w czwartek i piątek. Na stronie internetowej szkoły pojawił się komunikat o takiej treści: „Dyrekcja POSM I st. nr 2 informuje, że 14 i 15 kwietnia szkoła będzie zamknięta. Zamknięcie szkoły związane jest z odbywającymi się na Ostrowie Tumskim Obchodami 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Utrudnienia w ruchu nastąpią 14 kwietnia od godz. 5.00 do 15 kwietnia do godz. 20.00 i związane są z przyjazdem Prezydenta Andrzeja Dudy”.

Rodzic dziwi się takiej decyzji szkoły. - Czy w związku z powyższym prezydent Andrzej Duda da rodzicom dodatkowe 2 dni urlopu? Nie rozumiem czy mieszkańcy mieszkający w tej okolicy będą przez 2 dni zamknięci w domach ponieważ jest wizyta prezydenta - dopytuje.

Dopiero dziś Zarząd Dróg Miejskich zaprezentował zmiany w organizacji ruchu, z którymi trzeba się  będzie liczyć od czwartku do soboty w związku z obchodami rocznicy Chrztu Polski. Z komunikatu ZDM wynika, że problemy na ulicy Bydgoskiej, gdzie mieści się szkoła, pojawią się dopiero w piątek.

- Z wcześniejszych informacji, które otrzymaliśmy wynikało, że utrudnienia będą występować przez cały czwartek i piątek. Zdecydowaliśmy się więc wystąpić do dyrektora Wydziału Oświaty o zgodę na zawieszenie zajęć w tych dniach. Wszyscy nasi uczniowie są dowożeni przez rodziców do szkoły i nie mieliby jak dowieźć dzieci do budynku. Dmuchaliśmy na zimne, bo docierały do nas sygnały, że cały Ostrów Tumski będzie zamknięty - tłumaczy Jacek Fokt, dyrektor POSM I st. nr 2. - Dziś wiemy, że jednak sytuacja się zmieniła, ale jest już za późno by wprowadzać kolejne zmiany i robić zamieszanie - dodaje.

Rodzice uczniów POSM z ul. Bydgoskiej muszą więc w czwartek i piątek zapewnić dzieciom opiekę we własnym zakresie.

AKTUALIZACJA
poniedziałek, 11.04.2016 r.,
godz. 10.57

AKTUALIZACJA | poniedziałek, 11.04.2016 r., godz. 10.57

W tym samym budynku mieści się również Zespół Szkół Specjalnych nr 105. I w tej szkole zajęcia są odwołane w czwartek i piątek. Placówka zapewnia jednak zajęcia opiekuńcze w drugim budynku - przy Nieszawskiej 21 (zgodnie z rozkładem lekcji). Przy Nieszawskiej będzie też działać świetlica szkolna.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama