Kolejny krok Biofarm Basketu Poznań do utrzymania

To był bardzo udany weekend dla koszykarzy Biofarm Basketu Poznań. Do sobotniego triumfu nad Exact Systems Śląskiem Wrocław zawodnicy trenera Przemysława Szurka dorzucili zwycięstwo także w niedzielnym spotkaniu.

Gospodarze kiepsko rozpoczęli spotkanie i po pierwszej kwarcie przegrywali różnicą 7 punktów. W drugiej odrobili część strat, ale w trzeciej na parkiecie dominowali przyjezdni i przed ostatnią odsłoną wydawało się, że tym razem zwycięży zespół z Dolnego Śląska.

W ostatniej kwarcie gospodarze wspięli się jednak na wyżyny swoich możliwości i zapewnili sobie drugi triumf w toczonej do trzech zwycięstw rywalizacji o utrzymanie w I lidze.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był MateuszBręk (16 punktów).Kolejne bardzo dobre spotkanie zagrał siedemnastoletni Mikołaj Kurpisz (13 "oczek" w tym 4x3 i 8 zbiórek).

16 kwietnia oba zespoły zmierzą się we Wrocławiu.

Biofarm Basket Poznań - Exact Systems Śląsk Wrocław 64:61 (12:19, 19:16, 12:20, 21:6)

Biofarm Basket: Bręk 16, Kurpisz 13, Metelski 10, Fiszer 9, Szymczak 9, Wieloch 4, Smorawiński 3, Frąckowiak 0, Stankowski 0, Szydłowski 0

Exact Systems Śląsk: Mróz 14, Jakubiak 13, Maksym Kulon 10, Hajnsz 9, Musiał 7, Czyżnielewski 4, Norbert Kulon 4, Krakowczyk 0, Wilczek 0, Wnętrzak 0.