Świetny mecz w Poznaniu, wygrana Biofarm Basketu

Świetne widowisko stworzyli koszykarze Biofarm Basketu Poznań i Exact Systems Śląska Wrocław w pierwszym meczu fazy play-out o utrzymanie w I lidze koszykówki mężczyzn. Ostatecznie triumfowali gospodarze.

Pierwsza połowa należała do gości, w składzie których obecni byli zawodnicy mający za sobą występy w tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy. Po dwóch kwartach Śląsk miał 7 punktów przewagi.

Pod koniec trzeciej kwarty gospodarze odrobili większość strat, ale prawdziwe emocje czekały na kibiców dopiero w ostatniej części. Koszykarze z Poznania wspięli się w niej na wyżyny swoich umiejętności i w samej końcówce wydarli gościom zwycięstwo.

Rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Drugi mecz już w niedzielę w nowej hali Politechniki Poznańskiej. Początek o 17:00.

Biofarm Basket Poznań - Exact Systems Śląsk Wrocław 74:69 (15:18, 15:19, 20:16, 24:16)

Basket: Metelski 19 (10 zb), Wieloch 18, Bręk 17, Kurpisz 5, Smorawiński 5, Szydłowski 4, Szymczak 3, Stankowski 2, Fiszer 1, Frąckowiak 0

Śląsk: N. Kulon 18, Jakubiak 17, Mróz 11, Krakowczyk 8, M. Kulon 6, Czyżnielewski 4, Wnętrzak 3, Hajnsz 2, Gworek 0, Musiał 0, Wilczek 0.