Reklama
Reklama

Program 500+: w Poznaniu złożono już 12 tysięcy wniosków

Bez problemów przebiega składanie wniosków o świadczenie 500+ w Poznaniu i całej Wielkopolsce. W samym Poznaniu do tej pory złożono 12 tysięcy wniosków. Tylko w naszym mieście uprawnionych do pobierania świadczenia jest ponad 50 tysięcy dzieci.

Wicewojewoda Marlena Maląg w czwartek odwiedziła Poznańskie Centrum Świadczeń, w którym można składać wnioski m.in. o świadczenie 500+. - Oczekiwanie na złożenie wniosku trwa w Poznaniu średnio 4 minuty,a do tej pory w stolicy Wielkopolskiprzyjęto blisko 12 tysięcy wniosków - wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik wojewody. W naszym mieście uprawnionych do pobierania świadczenia jest ponad 50 tysięcy dzieci.

W całej Wielkopolsce wniosek o nowe świadczenie mogą złożyć rodzice około 350 tysięcy dzieci. Do tej pory wpłynęło 90 tysięcy wniosków. Pierwsze wypłaty środków mają się odbyć w najbliższych dniach.

Obsługa nowego świadczenia odbywa się w Poznaniu na 60 stanowiskach. Najważniejszym punktem obsługi jest ten przy ulicy Małachowskiego 10 na Zawadach. Wszystkie sprawy związane ze świadczeniem załatwimy nie tylko tutaj, ale też w siedzibie PCŚ przy ulicy Wszystkich Świętych 1. Wnioski złożymy natomiast dodatkowo przy ulicach Libelta 16 (Wydział Spraw Obywatelskich), Gronowej 22a (Wydział Komunikacji) oraz 28 Czerwca 1956 404 (Wydział Działalności Gospodarczej).

Opcji składania wniosku jest więcej (m.in. poprzez list polecony oraz profil zaufania ePUAP), ale urzędnicy apelują, by robić to osobiście. Wówczas uniknie się ewentualnych błędów, a dzięki temu wniosek zostanie szybciej rozpatrzony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro