WTA Katowice: Magda Linette pokazała charakter i jest w trzeciej rundzie

Magda Linette godnie uczciła 400. mecz w zawodowej karierze. Poznanianka po emocjonującym spotkaniu pokonała Stefanie Vogele i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Katowicach.

Pierwszy set nie przyniósł zbyt wielu emocji. Szwajcarka była wyraźnie lepsza, a Polce nie pomogły nawet rady trenera, Izo Zunica, który pojawił się na korcie, aby porozmawiać ze swoją podopieczną.

Drugi set był bardzo zacięty. Linette dała się przełamać i przegrywała 2:3, ale już kilka minut później wyszła na prowadzenie 4:3. Przy stanie 5:5 Vogele mogła przełamać serwis poznanianki, ale ta ładną akcją zapewniła sobie triumf w 11. gemie, a za chwilę doprowadziła do wyrównania w meczu.

Trzecia partia rozpoczęła się od absolutnej dominacji Linette, dzięki której prowadziła 3:0. Vogele próbowała jeszcze podjąć walkę, ale sił starczyło jej na zaledwie dwa gemy.

Kolejną rywalką Linette będzie Pauline Parmentier.

Magda Linette - Stefanie Vögele 1:6, 7:5, 6:2

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!