Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama

Po wypadku na Starołęckiej: kierowca omijał pojazd, który zatrzymał się przed tramwajem

KaT
czwartek, 7.04.2016 r.
godz. 09.51
KaT | czwartek, 7.04.2016 r., godz. 09.51
Po wypadku na Starołęckiej: kierowca omijał pojazd, który zatrzymał się przed tramwajem
fot. Roger Wojnar

Wracamy do sprawy środowego wypadku na ulicy Starołęckiej. Samochód dostawczy zderzył się tutaj z tramwajem. Okazuje się, że kierowca pojazdu omijał samochód osobowy, który zatrzymał się przed nadjeżdżającym tramwajem. Mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami nóg. Stracił prawo jazdy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
AudioFeels Symfonicznie i Rockowo | Wczoraj, godz. 19:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W środę około 13.10 na przejeździe przez torowisko tramwajowe na ulicy Starołęckiej tuż za rondem Starołęka doszło do poważnego wypadku. Samochód dostawczy marki Opel zderzył się z tramwajem linii nr 12. Tramwaj się wykoleił, a auto zatrzymało się na słupie trakcyjnym. W środku uwięzione były dwie osoby.


Znane są okoliczności zdarzenia. - Kierujący, który jechał samochodem dostawczym marki Opel omijał samochód osobowy, który zatrzymał się w celu przepuszczenia prawidłowo jadącego tramwaju - mówi mł. insp. Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. - W wyniku ominięcia tego auta i nieustąpienia pierwszeństwa tramwajowi, doprowadził do zdarzenia drogowego. Tramwaj uderzył w tego Opla - dodaje.

- W samochodzie były dwie osoby - kobieta i mężczyzna - mówi mł. kpt. Dariusz Jezierski z poznańskiej straży pożarnej. - Po wyciągnięciu kobiety z pojazdu okazało się, że nic się jej nie stało. Mężczyzna miał natomiast uwięzione nogi i długo trwało jego wyciąganie z pojazdu tak, by nie spowodować dodatkowych uszkodzeń. Został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego - dodaje.

Kierowca Opla za spowodowanie wypadku stracił prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały około 2 godzin.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama