Reklama
Reklama

Znowu gigantyczne korki przy przejeździe na Grunwaldzkiej. Remont do soboty

fot. Krzysztof
fot. Krzysztof

Do 6.00 rano w sobotę mają potrwać prace remontowe na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Kolejowej w Plewiskach. Kierowcy muszą korzystać obecnie z przejazdu na ulicy Grunwaldzkiej. Niektórzy ratują się jadąc ulicą Kopanina, ale i tutaj tworzą się ogromne korki.

Trwa remont torów w obrębie przejazdu kolejowego na ulicy Kolejowej w Plewiskach. W związku z tym został on wyłączony z ruchu kołowego. Kierowcy muszą jeździć objazdem przez przejazd na ulicy Grunwaldzkiej. Tworzą się tutaj ogromne korki. - W dniu wczorajszym i dziś również tworzą się przed godziną 8.00 masakryczne korki na dojazdach do przejazdu na Plewiska i Kopaninę - pisze Krzysztof. - Jadąc na Plewiska samochody już stoją koło szkoły na Fabianowie, a na Kopaninie ustawiają się na wiadukcie nad Głogowską - dodaje.

Niektórzy kierowcy omijają korki w tym rejonie jadąc autostradą A2 do zachodniej obwodnicy Poznania i stamtąd kierują się na Skórzewo. Choć to dalej, podróż zajmuje mniej czasu niż stanie w korku w rejonie Grunwaldzkiej.

Prace na ulicy Kolejowej mają się zakończyć w sobotę o 6.00 rano. - Na tym przejeździe nie ma nawierzchni asfaltowej. Układane są tutaj płyty. Gdy tylko prace się zakończą, a sobotni termin jest jak najbardziej aktualny, przywrócimy tu ruch - dowiadujemy się od wykonawcy prac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro