Reklama
Reklama

9. PKO Poznań Półmaraton na ulicach miasta: będą utrudnienia!

fot. Poznań Półmaraton
fot. Poznań Półmaraton

W niedzielę, 17 kwietnia, w Poznaniu odbędzie się 9. edycja półmaratonu. Weźmie w nim udział rekordowa liczba biegaczy - będzie ich aż 13 tysięcy. To o 5 000 więcej niż w 2015 roku. Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Już w niedzielę, 17 kwietnia, na ulice miasta wybiegną uczestnicy 9. PKO Poznań Półmaratonu. Pierwszy raz będzie to aż 13 tysięcy osób. To o 5000 więcej niż w ubiegłym roku. Pewne jest więc, że padnie rekord frekwencji.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Biegacze w tym roku pobiegną nową trasą. Wystartują o godzinie 9.00 z ulicy Grunwaldzkiej, a meta zlokalizowana będzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Z utrudnieniami na trasie półmaratonu muszą się liczyć kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej.

- 17 kwietnia na trasie półmaratonu zamknięty będzie ruch wzdłużny. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:30 do 12:00, dodatkowo ulica Grunwaldzka zamknięta będzie od godziny 06:00 - informują organizatorzy biegu. - Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych (tzw. śluzy), a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu - dodają.

Oto którędy pobiegną uczestnicy półmaratonu: Grunwaldzka, Franklina Roosevelta, Matyi, Aleja Niepodległości, Solna, Wolnica, Małe Garbary, Garbary, Droga Dębińska, Piastowska, Dolna Wilda, Hetmańska, Arciszewskiego, Piotra Ściegiennego, Edmunda Taczanowskiego, Grunwaldzka (zawracają na wysokości Jeleniogórskiej), Grunwaldzka i meta na MTP.

Zarząd Transportu Miejskiego nie informuje jeszcze o konkretnych zmianach w rozkładzie jazdy niektórych linii tramwajowych i autobusowych, ale wiadomo, że zmiany nastąpią. Na pewno o nich poinformujemy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro