Poznański Klub Gazety Polskiej zaprasza na obchody "Tragedii Smoleńskiej"

fot. Łukasz Ogrodowczyk / archiwum

10 kwietnia minie 6 lat od katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński. Gazeta Polska zaprasza na uroczystości 6. rocznicy "Tragedii Smoleńskiej". Odbędą się w sobotę, 9 kwietnia.

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8.41 czasu polskiego na lotnisku w Smoleńsku rozbił się rządowy samolot - Tupolew. Nikt nie przeżył katastrofy. Samolotem podróżowało 88 pasażerów i 8 członków załogi. Wśród nich była m.in. para prezydencka. Prezydent i delegacja lecieli do Katynia, by uczcić 70. rocznicę zbrodni, która została tam dokonana.

Choć od tragedii minęło już 6 lat, dyskusja na temat przebiegu zdarzeń i przyczyn katastrofy wciąż wzbudza wiele emocji. Główne obchody rocznicowe zaplanowano na niedzielę - odbędą się w Warszawie. Członkowie PiS organizują wyjazd do stolicy. Z Poznania pojedzie tam kilkaset osób.

Poznański Klub Gazety Polskiej zaprasza natomiast na uroczystości 6. rocznicy "Tragedii Smoleńskiej" w sobotę. O 17.00 w kościele przy ulicy Fredry odbędzie się msza święta za ojczyznę i ofiary katastrofy. Po mszy uczestnicy przemaszerują z orkiestrą pod Pomnik Ofiar Katynia i Sybiru. Na godzinę 18.00 zaplanowano apel pamięci i modlitwę za ofiary katastrofy.

Przypomnijmy, że wojewoda zachodniopomorski zaapelował do prezydentów miast i starostów ze swojego województwa o "przeprowadzenie w dniu 10 kwietnia, o godzinie 8.41, treningu uruchamiania syren alarmowych i ich pracy w okresie jednej minuty". Ma to być uhonorowanie ofiar katastrofy smoleńskiej. Wojewoda wielkopolski nie wystosował takiego apelu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
29.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro