Reklama
Reklama

Nocna burza na zdjęciach z Poznania

Burza nad Obornikami | fot. Leszek Bartczak / Piorunująco
Burza nad Obornikami | fot. Leszek Bartczak / Piorunująco

W nocy z wtorku na środę nad naszym regionem przeszedł burzowy front. W Poznaniu intensywnie padał deszcz, ale sama burza nas ominęła. Wyładowania pojawiły się jednak blisko, bo np. w Obornikach i Pniewach. Uwiecznił je na zdjęciach Leszek Bartczak z Piorunująco.

Pierwsza burza w tym sezonie na terenie Poznania już za nami. W ubiegłym tygodniu można było zobaczyć kilka piorunów, po których na niebie zagościła piękna tęcza. - Było to za dnia i zaledwie kilka wyładowań. Na zdjęciach ciężko uwiecznić takie pioruny - mówi Leszek Bartczak z Piorunująco, który uwielbia robić zdjęcia niezwykłym zjawiskom na niebie.

Kolejna okazja do robienia zdjęć burzy nadarzyła się w nocy z wtorku na środę. - W samym Poznaniu niestety nie było burzy, niemniej zbliżyły się dość blisko. Z okien mieszkań na wyższych piętrach, jeśli ktoś nie spał (może nie tylko ja) z pewnością mógł zauważyć błyskawice - dodaje. Bartczakowi udało się uchwycić na zdjęciach z północnego Poznania burzę w rejonie Pniew i Obornik.

Burzowy sezon dopiero się rozpoczyna. Z pewnością będziemy na portalu pokazywać jeszcze wiele niezwykłych zdjęć piorunów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro