Reklama
Reklama

Nowy szpital dziecięcy ma być gotowy na koniec 2020 roku

fot. materiały inwestora

Najpóźniej na koniec 2020 roku w Poznaniu ma stać nowy szpital dziecięcy. Do 10 kwietnia ogłoszony ma zostać przetarg na projekt obiektu. Inwestycja ma kosztować mniej niż zakładano.

W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na projektu nowego szpitala dziecięcego. Obiekt stanie w pobliżu ulic Dojazd i Lutyckiej. - Cały proces inwestycyjny od strony planowej jest i na ukończeniu i na rozpoczęciu. Na ukończeniu, bo mamy wszystkie decyzje, a na rozpoczęciu, bo przetarg przed nami. Środki są zabezpieczone - mówi Leszek Sobieski, dyrektor Departamentu Zdrowia UMWW.

Przetarg musi zostać ogłoszony do 10 kwietnia, bo później zmieniają się procedury. To oznaczałoby konieczność powtórzenia niektórych procedur i formalności. - Mija 200 dni od kiedy podpisano akt notarialny o przekazaniu działki pod szpital. Nasze tempo było bardzo zintensyfikowane. Traktujemy to jako duży sukces - mówi Izabela Grzybowska, prezes spółki Szpitale Wielkopolski.

Zakładano, że budowa szpitala będzie kosztować 360 milionów złotych, ale wiele wskazuje na to, że prace pochłoną mniej pieniędzy. - Twierdzę, że ten szpital zamknie się w kwocie około 200 milionów złotych - przyznaje Leszek Wojtasiak, członek zarządu województwa.

W obiekcie znaleźć ma się blisko 400 łóżek. 75% kosztów ma pokryć Unia Europejska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
3℃
-1℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro