Reklama
Reklama

Ogromne korki na Grunwaldzkiej: zamknęli przejazd kolejowy w Plewiskach

Ten przejazd jest obecnie zamknięty | fot. Google Street View
Ten przejazd jest obecnie zamknięty | fot. Google Street View

Na kilka dni zamknięto przejazd kolejowy w Plewiskach na ulicy Kolejowej. To tędy część mieszkańców okolicy przemieszczała się między Skórzewem i Plewiskami. Obecnie muszą jeździć przez przejazd na ulicy Grunwaldzkiej, a to powoduje ogromne korki.

- Dziś w Plewiskach paraliż komunikacyjny na ul. Grunwaldzkiej. Rozpoczyna się od ul. Kolejowej do przejazdu na Junikowie ,a policji brak do kierowania ruchem. Moja córka jedzie autobusem odcinek 1200 metrów już 1,5 godziny - informuje nasz czytelnik.

Od rana w dużych korkach na ulicy Grunwaldzkiej stoi mnóstwo kierowców. Przejazd w rejonie skrzyżowania Grunwaldzkiej i Wołczyńskiej jest często zamykany, a to powoduje spore utrudnienia. Teraz jest tu jeszcze więcej samochodów niż zwykle, bo kierowcy nie mogą korzystać z przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Kolejowej w Plewiskach.

Przejazd na Kolejowej zamknięto. - Przyczyną zamknięcia przejazdu jest konieczność awaryjnej naprawy torów w obrębie przejazdu - informuje Jan Broda, wójt gminy Komorniki. - Ruch pieszych odbywa się w wyznaczonym i zabezpieczonym przez wykonawcę robót torowych miejscu w pobliżu przejazdu. Ruch kołowy został skierowany przez sąsiedni przejazd kolejowy od strony Poznania (ul. Grunwaldzka w Plewiskach). Z kierunku Skórzewa objazd poprowadzono ulicą Poznańską, dalej ul. Malwową i Grunwaldzką w Poznaniu, do skrzyżowania z ul. Kolejową w Plewiskach - dodaje w komunikacie.

Remont ma potrwać do godzin porannych w sobotę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro