Reklama
Reklama

Ogłoszono wyniki naboru do przedszkoli: około 900 3-latków bez miejsca

W lutym w Poznaniu rozpoczął się nabór do przedszkoli. Wyniki ogłoszono we wtorek w południe. Już wiadomo, że dla około 900 3-latków miejsca zabrakło. To efekt cofnięcia obowiązku szkolnego dla 6-latków. Dzieci, które nie znalazły się na żadnej liście przyjętych do przedszkola, mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej.

Do 15 marca rodzice mieli czas na wypełnienie wniosku w ramach naboru do poznańskich przedszkoli. We wniosku można było wskazać trzy interesujące nas placówki, z czego pierwsza jest tą, na której najbardziej nam zależy.

Procedura powtarza się każdego roku, ale zdecydowanie najtrudniej mają rodzice 3-latków, które dopiero zaczynają edukacją w przedszkolu. Ze starszymi dziećmi problem jest mniejszy - jeśli chodziły już do przedszkola, mają pierwszeństwo podczas rekrutacji. W tym roku sytuację dodatkowo komplikuje cofnięcie obowiązku szkolnego dla 6-latków - część z nich zostanie w przedszkolu "blokując" tym samym miejsca dla 3-latków.

We wtorek w południe w poznańskich przedszkolach wywieszono listy przyjętych do placówek. Już wiadomo, że do przedszkoli nie zakwalifikowano około 900 3-latków oraz łącznie około 100 6-latków, 5-latków i 4-latków.

Rodzice, których dziecko zakwalifikowano do przedszkola, mają czas do 11 kwietnia by potwierdzić, że ich dziecko będzie uczęszczać do danej placówki. Jeśli natomiast dziecko nie znalazło się na liście - rodzice mogą wziąć udział w drugim naborze. Ten rozpocznie się 14 kwietnia na wolne miejsca we wszystkich przedszkolach. Dziś wiadomo, że jest ich nieco ponad 1000. Rodzice nie zapisują dzieci do tych przedszkoli, w których teraz są wolne miejsca w pierwszej kolejności, bo nie jest im do nich po drodze. Teraz jednak wielu nie będzie mieć wyboru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro