Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Tłumy poznaniaków nad Wartą

BS
wtorek, 5.04.2016 r.
godz. 21.29
BS | wtorek, 5.04.2016 r., godz. 21.29
Tłumy poznaniaków nad Wartą

Radykalna zmiana pogody sprawiła, że poznaniacy szybko porzucili zimowe ubrania i korzystają z walorów wiosny. Tłumy poznaniaków pojawiają się między innymi nad Wartą.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jeszcze niedawno termometry wskazywały temperatury poniżej 10 stopni, a normą były nocne przymrozki. Ostatnie dni to jednak szybkie ocieplenie, a dziś w Poznaniu temperatura przekroczyła 20 stopni. Ze sprzyjającej aury chętnie korzystają poznaniacy, którzy chętnie korzystają z licznych terenów zielonych - Tak dużej liczby osób nie widzieliśmy nad Wartą od dawna, a to oznaka tego, że rzeczywiście wszyscy bardzo mocno czekali na wiosnę. Są tu naprawdę wielkie tłumy, a nad rzeką unosi się smuga dymy z grilli, która rzeczywiście pokazuje jak wiele osób przyszło tu dziś ze swoimi grillami - relacjonował Mateusz Chłystun, reporter Telewizji WTK. 

Poznaniacy tłumnie pojawiali się nad Wartą po ubiegłorocznej decyzji radnych, którzy znieśli zakaz spożycia alkoholu nad rzeką. Nad rzeką w ubiegłym roku pojawiły się też plaże miejskie, przenośne toalety, ale kolejne zmiany zapowiadane są również w tym roku - Przy wyjściach z tych terenów są rzeczywiście duże kontenery na śmieci. Wiadomo też, że miasto zapowiadało powstanie zwykłych koszy na śmieci, które znamy z ulic. Wśród zapowiedzi pojawia się też kwestia oświetlania, a również monitoringu, który miałby pojawić się nad Wartą. Miasto ma dość ambitne plany jeśli chodzi o Wartę. Wiadomo, że będą kolejne etapy Wartostrady, a więc drogi rowerowej. Oczywiście pojawią się też pomosty - dodawał Chłystun.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama