Reklama
Reklama

Dwie policjantki zatrzymały pięciu sprawców rozboju

fot. policja

Ostatniego dnia marca doszło do napadu na sklep w miejscowości Nojewo (gm. Pniewy). Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia, ale opis pojazdu, którym uciekają trafił do okolicznych patroli. Poszukiwany pojazd zauważyły i zatrzymały dwie funkcjonariuszki z Dusznik.

Do napadu na sklep spożywczy w Nojewie doszło 31 marca - Dwóch mężczyzn wbiegło do sklepu w kominiarkach. Jeden z nich podbiegł do sprzedawcy i zaczął pryskać w jego stronę gazem łzawiącym. Trzech pozostałych mężczyzn obserwowało, czy nikt postronny nie zbliża się do sklepu. Pokrzywdzony zaczął wzywać pomoc, co wystraszyło napastników. Uciekli oni ze sklepu, a sprzedawca wezwał natychmiast Policję - relacjonuje Ewelina Grabowa z miejscowej policji.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Dyżurny komendy w Szamotułach przekazał informacje o poszukiwanych patrolom, które przebywały w terenie -W Dusznikach funkcjonariuszki zauważyły samochód, odpowiadający opisowi podanemu przez dyżurnego. Jechało nim pięciu młodych mężczyzn. Policjantki z Posterunku Policji w Dusznikach zatrzymały pojazd. W aucie znalazły bluzę w jaką był ubrany jeden ze sprawców rozboju, kradzione tablice rejestracyjne, ręczny miotacz gazu i dwie kominiarki. Kierowca i pasażerowie pojazdu zostali zatrzymani - dodaje Grabowa.

Zatrzymani mają od 20 do 26 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania dokonania rozboju, za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro