Reklama

Pościg za Litwinem uciekającym skradzionym BMW. Ucieczkę skończył na polu

fot. Policja
fot. Policja

W niedzielę policjanci z Gostynia zatrzymali po pościgu 26-letniego Litwina, który jechał z dużą prędkością skradzionym w Holandii BMW. Mężczyzna chciał rozjechać jednego z nich. Ostatecznie ucieczka zakończyła się na polu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 3 kwietnia. Policjanci z Poznania powiadomili funkcjonariuszy z Gostynia, że drogą krajową nr 12 porusza się z nadmierną prędkością BMW 740, które skradziono na terenie Holandii. Wiadomo było, że auto jedzie z Leszna w kierunku Gostynia. - Do pościgu zostały włączone wszystkie radiowozy. Zablokowano każde możliwe drogi ucieczki. Policjanci kilkukrotnie dawali kierowcy sygnały do zatrzymania, jednak ścigany mężczyzna nie reagował. Uciekinier zdecydował się nawet na bezmyślną jazdę chodnikiem, aby dalej uciekać w kierunku Jarocina - wyjaśnia Sebastian Misiakiewicz z gostyńskiej policji. W trakcie ucieczki mężczyzna chciał rozjechać policjanta.

- Szalona jazda zakończyła się tuż za miastem. Samochód wypadł z drogi i wjechał w pole. Mężczyzna próbował uciekać piechotą, jednak został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że skradzionym samochodem kierował 26-letni obywatel Litwy - dodaje.

Litwin przebywa obecnie w areszcie. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro