Reklama

Wichrowe Wzgórze: ciemności na parkingach

fot. Adam
fot. Adam

Jak informuje nasz czytelnik, od kilku dni na osiedlowych parkingach na Wichrowym Wzgórzu występuje problem z oświetleniem - nie działają lampy. Przyznaje, że jego auto zostało okradzione.

O problemie poinformował nas Adam. - Od paru dni zauważyłem, że na osiedlu Wichrowe Wzgórze jest "wyłączane" oświetlenie. Konkretnie na parkingach. Gdybym nie miał samochodu to bym na to nie zwrócił uwagi, lecz przy kolejnym wyłączeniu oświetlenia mój samochód i inny, który stał obok, został okradziony - pisze.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Adam tłumaczy, że jego auto okradziono tu już dwa razy - dwa razy pod kamerami monitoringu. - Za monitoring się płaci, a te kamery są w ciemności bezużyteczne ponieważ nic nie było widać. Tak naprawdę najlepiej jakby tych kamer nie było, bo według "monitoringu" złodzieje chyba pojawiają się i nagle znikają - zaznacza. - Wieczorem światła gasną i zaczynają się dziać różne rzeczy na parkingach, szczególnie po rozwiązaniu umowy parkingu strzeżonego z administracją. Jak wyjechały stamtąd "lepsze" samochody zaczęły się dziać takie rzeczy jak brak oświetlenia i włamy do aut - dodaje.

Skontaktowaliśmy się z administracją osiedla Wichrowe Wzgórze. - Nie docierają do nas informacje ani o problemach z oświetleniem, ani o włamaniach do pojazdów - mówi Bogdan Brykczyński, zastępca kierownika osiedla. - Oczywiście to sprawdzimy, ale mieszkańcy, którzy widzą takie problemy powinni informować o tym nas, czyli administrację. Administracja nie pracuje w nocy, więc może nie wiedzieć, że w nocy oświetlenie nie działa - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro