Reklama
Reklama

Gajos, Jevtić czy Linetty: kto powinien zagrać jako ofensywny pomocnik? (sonda)

fot. Mateusz Gawarecki, archiwum
fot. Mateusz Gawarecki, archiwum

Sytuacja kadrowa Lecha Poznań wyraźnie się poprawiła i przy ustalaniu składu na mecz z Zagłębiem Sosnowiec trener Jan Urban będzie miał większy komfort niż jeszcze kilka dni temu. Na kogo postawi na pozycji ofensywnego pomocnika?

Teoretycznie w drużynie Kolejorza jest dwóch piłkarzy, dla których gra jako "dziesiątka" jest naturalna. To Darko Jevtić i Maciej Gajos. W kilku ostatnich spotkaniach obaj byli podstawowymi wyborami Jana Urbana, ale na samym początku rundy wiosennej niekoniecznie tak było. Wszystko przez to, że obecny trener Kolejorza za plecami napastnika najchętniej ustawia Karola Linettego, wcześniej ustawianego bliżej środka pola, do pary z Łukaszem Trałką.

Reprezentant Polski przez kilka tygodni pauzował z powodu urazu żebra, ale w poniedziałek klubowy lekarz poinformował, że ewentualny występ Linettego w Sosnowcu zależy wyłącznie od sztabu szkoleniowego.

W tej sytuacji na pozycji nr 10 pojawia się pewien "kłopot bogactwa". Oczywiście możliwy jest wariant (zresztą całkiem prawdopodobny) np. z wystawieniem Jevticia na lewym skrzydle (tak jak w meczu ze Śląskiem Wrocław) lub cofnięcie Linettego na pozycję nr 8. W naszych rozważaniach chcemy jednak skupić się na optymalnym wyborze ofensywnego pomocnika.

Zachęcamy do głosowania w naszej sondzie i argumentowania swojego wyboru w komentarzach. Tam można również typować wynika spotkania i podawać optymalną (zdaniem komentującego) jedenastkę na wtorkowego spotkanie.

Statystyki piłkarzy w rundzie wiosennej:

Karol Linetty: 4 mecze, 0 bramek, 3 asysty

Maciej Gajos: 8, 2, 1

Darko Jevtić: 9, 3, 2

Kto powinien zagrać na pozycji ofensywnego pomocnika?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
102.46 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro